P, 4.06.2023

Poola seisab vankumatult: Venemaa sportlased võivad meil võistelda ainult siis, kui sõja avalikult hukka mõistavad

Toimetas Karl Juhkami
Facebook Twitter
Comments
Kuigi Venemaa vehklejad on rahvusvahelisele areenile tagasi lubatud, ei tähenda see, et nad ilmtingimata ka võistlema pääseksid.
Kuigi Venemaa vehklejad on rahvusvahelisele areenile tagasi lubatud, ei tähenda see, et nad ilmtingimata ka võistlema pääseksid. Foto: Kirill Kudryavtsev

Poola spordiminister Kamil Bortnichuk andis teada, et kõik Venemaa ja Valgevene sportlased, kes soovivad nende riigi pinnal võistelda, peavad allkirjastama kirjaliku avalduse, milles mõistavad sõjategevuse Ukrainas hukka.

«Kui Venemaa sportlane sellisele avaldusele alla kirjutab, annab see tunnistust tema moraalist ning alles seejärel tohib ta võistlustel osaleda,» sõnas Bortnichuk raadiojaamale RMG. 

«Nõuame sellise avalduse allkirjastamist kõigil Poolas toimuvatel võistlustel,» jätkas ta. «Lubame riiki ainult need, kes meie tingimustega nõustuvad.»

See tähendab, et vastavaid avaldusi nõutakse ka 21.–23. aprillini Poznanis toimuva vehklemise naiste floreti MK-etapi osalejatelt. Sellise nõude olemasolu kinnitas ka juba võistlust korraldav Poola vehklemisliit.

Venemaa ja Valgevene vehklejad lubati rahvusvahelise alaliidu otsusega märtsi algusest tagasi rahvusvahelisele areenile. Kuigi otsus võeti vastu hääletuse teel, tugineti teemapüstitusel ROKi hiljutistest suunistest. 

Need käsitlevad sõjameelsust tunduvalt lõdvemalt. Nimelt ei tohi ROKi suuniste kohaselt rahvusvahelistel võistlustel osalevad sportlased olla avaldanud aktiivset toetust Ukraina sõjale. Samuti ei tohi atleedid kuuluda Venemaa militaarstruktuuridesse.

Poolakad pole esimesed, kes vehklemisliidu otsusest tulenevalt omapoolse vastukäigu teinud. Nii Soome kui Saksamaa loobuid solidaarsusest Ukrainaga hiljuti MK-etappide korraldamisest, samasuguse otsuse, ka lähitulevikku silmas pidades, on vastu võtnud ka Taani.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles