Vägeva rekordi püstitanud Tattar võitis karjääri ühe suurima tiitli

Kristin Tattar.
Kristin Tattar. Foto: Justin Anderson/pdga

Eesti kettagolfar Kristin Tattar võitis sel nädalavahetusel USAs peetud Champions Cupi. Tegemist oli kolmanda Major kategooria võidutrofeega Tattari karjääris.

Tattar oli sel nädalvahetusel Champions Cupil lausa pidurdamatus hoos. Turniiri rajarekordiga alustanud eestlanna ei lubanud konkurente endale kordagi isegi löögiulatusse ning viimasel päeval oli võit sisuliselt vormistamise küsimus.

Otsustavat võistluspäeva alustas Tattar skooriga -24 ning lähim jälitaja jäi juba 12 viske kaugusele.

Viimast päeva alustas eestlanna enda kohta tagasihoidlikult. Seejuures sai ta neljandal korvil kirja ka turniiri esimese bogey ja pool võistlusringist lõppes tulemusega -1. Raja teise osa mängis Tattar juba kindlalt ja Champions Cupi koondskooriks jäi tal -27. Teiseks tulnud Ohn Scogginsit edestas Tattar 14 viskega.

Seejuures kirjutas Tattar enda nimele ühe võimsa rekordi. Nimelt polnud varem mitte ükski mängija suutnud kolme võistlusringi läbida bogey'deta. Eestlanna ainus bogey tuli alles turniiri 58. korvil.

Lisaks Champions Cupi võidutrofeele teenis Tattar ka veidi enam kui 7500 eurot auhinnaraha.