Kalev/Cramo läheb jõuludele vastu magusa võiduga

Toimetas Karl Juhkami
Kalev/Cramo teenis spordiajakirjanike seas maksimum punktid.
Kalev/Cramo teenis spordiajakirjanike seas maksimum punktid. Foto: Tairo Lutter

Valitsev Eesti korvpallimeister BC Kalev/Cramo teenis pühade eel magusa võidu, kui oli Paf Eesti-Läti liigas 75:71 üle Riia Zelli meeskonnast.

Lätlased võitsid avaveerandi 18:17, kuid poolajale mindi omakorda Kalev/Cramo 39:36 eduseisus. Tasavägine kohtumine jätkus ka teisel poolajal: kolmanda veerandaja lõpuks oli Eesti esiklubi peal 55:54 ning lõpusireeni kõlades olid nende võidunumbrid 75:71.

Kalev/Cramo resultatiivseimad oli Severi Kaukiainen ja Mihkel Kirves, kes viskasid mõlemad 14 punkti, Kregor Hermet lisas omalt poolt 10 sanga. Zelli mänguvankrit vedasid Ugis Pinete (19) ja Isiah Osborne (15).

Tänane võit tähendab ühtlasi, et Kalev/Cramo läheb jõuludele vastu Eesti-Läti liiga liidrina: 14 kohtumisest on neil ette näidata 13 võitu ja 1 kaotus. Neile järgnevad Prometey (11-1), Riia VEF (11-4) ja Ventspils (10-4). Hooaega maruliselt alustanud Zelli on praeguseks pudenenud kuuendaks (10-6).

Allolevas tabelis tasub jälgida võitude-kaotuste suhet, mitte punkte, kuna meeskonnad on pidanud erineva arvu mänge.