Uue aasta esimene mäng tõi tartlastele eurosarjas esimese kaotuse

Toimetas Karl Juhkami
Tartu korvpallurid pidid täna tundma kaotusekibedust.
Tartu korvpallurid pidid täna tundma kaotusekibedust. Foto: Facebook @TYkorvpall

Tartu Ülikooli Maks & Mooritsa jaoks algas uus aasta negatiivses võtmes, kui neil tuli Põhja-Euroopa korvpalliliigas vastu võtta hooaja esimene kaotus.

Tartlased võõrustasid kodusaalis taanlaste Bakken Bearsi ning pidid tunnistama Aarhusi linna esindusklubi 71:94 paremust.

Gundars Vētra hoolealustele sai saatuslikuks teine veerandaeg, mida alustati küll 24:24 viigiseisult, ent mis lõpetati 33:47 kaotusseisus.

Teisel poolajal suudeti vastastega laias laastus taas kui võrdne-võrdsega mängida, kuid lõppskoori osas see enam rolli ei mänginud.

Tartu resultatiivseimad olid täna võrdselt 14 punkti visanud Robin Kivi ja Rain Veideman, Anatoliy Shundel toetas neid 12 silmaga. Vaid kaheksa mehega läbi ajanud vastaste mänguvankrit vedas DeAndre Pinckney, kes viskas üleplatsimehena 26 punkti.

Tartule oli tänane kaotus eurosarjas alles esimene: nelja vooru järel on neil ette näidata kolm võitu ja üks kaotus, Bakkeni saldo on kolm võitu.