Reali tähed surusid Kotsari ja Raieste kindlalt selili

Toimetas Karl Juhkami
Maik-Kalev Kotsar (valges) palli pärast võitlemas.
Maik-Kalev Kotsar (valges) palli pärast võitlemas. Foto: TOLGA BOZOGLU

Eesti korvpallikoondislaste Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia pidi Hispaania kõrgliiga 17. voorus tunnistama tabeliliidri Madridi Reali 99:85 paremust.

Real tegi sotid selgeks kohe avaveerandiga, mis 35:20 võideti. Poolajaks oli Madridi klubi edunumbrid 51:43.

Kolmanda veerandajaga õnnestus Baskonial küll veidi lähemale ronida – 66:73 –, kuid lõpp kuulus taas kindlalt Realile. Lõpusireeni kõlades vaatasid tabloolt vastu nende 99:85 võidunumbrid.

Algkoosseisu kuulunud Raiestele jagus täna mänguaega viie minuti jagu. Ühtegi pealeviset ta selle aja jooksul ei teinud, küll kirjutati tema nimele üks lauapall ja üks vaheltlõige. Raieste pluss-miinus näitaja oli –11.

Kotsar viibis väljakul 17 minutit ja 42 sekundit, mille aja jooksul viskas kaks punkti (kahesed 1/3). Lisaks kirjutati tema nimele viis lauapalli, kolm korvisöötu ja üks vaheltlõige. Tema pluss-miinus näitaja oli tiimi parim +6.

Baskonia eest viskasid Markus Howard ja Codi Miller-McIntyre võrdselt 16 punkti. Reali mänguvankrit vedas Guerschon Yabusele 26 punktiga, Facundo Campazzo ja Džanan Musa toetasid teda mõlemad 20 silmaga.

Real on tänavu Hispaania kõrgliigas võitnud 16 kohtumist 17st, millega hoitakse kindlalt liidrikohta. Baskonia leiab üheksa võidu ja kaheksa kaotusega üheksandalt kohalt.