WRC avaetapil üllatanud rallimees teatas rõõmusõnumi

Karl Mihkel Eller
Pepe López Skoda Fabia RS Rally2-autoga jaanuaris Monte Carlo rallil.
Pepe López Skoda Fabia RS Rally2-autoga jaanuaris Monte Carlo rallil. Foto: Jaanus Ree / Red Bull Content Pool

Monte Carlo rallil WRC2-klassis kuni viimase kiiruskatseni esikohas kinni olnud hispaanlane Pepe López pidi lõpuks MM-hooaja avavõistlusel leppima teise kohaga. Kui pärast finišit ei julgenud López tuleviku kohta veel suuri sõnu teha, siis nüüd sai ta kinnitada, et pärast üliedukat hooaja algust on plaan kaasa teha WRC2-sarja täishooaeg.

Lõuna-Prantsusmaal toimunud traditsioonilisel WRC-sarja avaetapil tuli López rajale enda jaoks uue Škoda Fabia RS Rally2-autoga ning ka kaardilugejaks oli uus mees, kaasmaalane David Vázquez.

Pärast kõva võitlust esikoha nimel Citröeni sõitjate Yohan Rosselli ja Nikolai Gjraziniga sai 28-aastane López teise koha. Iseenesest polnud tema esiletõus välk selgest taevast, sest 2022. aastal sai ta Monte Carlos WRC2-klassis kolmanda koha. Küll aga pani imestama Lópezi enesekindel sõit neljapäeva õhtul toimunud katsetel.