Trilleris osalenud Jõesaar ja Anwil said magusa võidu

Toimetas Ville Arike
Janari Jõesaar panustas Anwili võitu 20 punkti ja 8 lauapalliga.
Janari Jõesaar panustas Anwili võitu 20 punkti ja 8 lauapalliga. Foto: Anwil Włocławek/Facebook

Kui mõni välismaal leiba teeniv Eesti korvpallikoondislane on pääsenud juba kodumaale, siis Janari Jõesaarel on käsil tihedad tööpäevad. Ta aitas oma koduklubi Wloclaweki Anwili Poola karikavõistluste poolfinaali lisaajal saadud 90:89 võiduga naaberlinna Toruni meeskonna üle.

Anwil sai küll stardist paremini minema ja juhtis esimese veerandaja järel 18:11, ent jäi poolajavileks taha 36:38. Teine poolaeg möödus tasavägiselt, viimast veerandaega alustati viigiseisul 55:55.

Jõesaar viibis väljakul enamuse lõpuveerandist ja lisaajast. Ta tabas paar vabaviset ning 47 sekundit enne normaalaja lõppu tähtsa kolmese seisuks 77:75. Anwil jäi küll taha 77:80, ent suutis jõuda 81:81 viigini. Nii normaal- kui ka lisaaja lõpus suudeti vastaseid takistada piisavalt edukalt, nonde potentsiaalsed võiduvisked ei tabanud.