Kullamäe ja Bilbao jõudsid võimsa võiduga eurosarjas poolfinaali

Toimetas Ville Arike
Bilbao meeskonna ühe liidri Kristian Kullamäe võidurõõm pärast poolfinaali jõudmist. Foto: fiba.basketball

Eesti korvpallikoondislase Kristian Kullamäe koduklubi Bilbao Basket esitas kodupubliku ees võimsa partii ning jõudis 81:53 võiduga Varssavi Legia üle FIBA Europe Cupil poolfinaali. Suure panuse andis võitu ka Kullamäe.

Bilbao oli nädal tagasi Poolas peetud avamängu kaotanud 64:83 ning vajas edasipääsuks vähemalt 20-punktilist võitu. Juba 14 minutiga pääseti juhtima 40:18 ehk saadi edasipääsuks vajalik seis, kuid Legia vastas sellele 12:0 spurdiga ja võitma tuli hakata nii-öelda otsast peale.

Bilbao võitis poolaja 48:32, juhtis enne viimast veerandaega 59:42 ning ülikõva kaitse abil võitis lõpuks 28 punktiga ning jäi seega kahe mängu kokkuvõttes peale 9 silmaga.