VIDEO Portugali MM-ralliks valmistuv Tänak annab juba kruusateedel kuuma

Karl-Joosep Küngas
Copy
Ott Tänak.
Ott Tänak. Foto: X @OttTänak

2019. aasta autoralli maailmameister Ott Tänak valmistub juba mais sõidetavaks Portugali MM-ralliks.

Autoralli MM-sarjas lõppes alles möödunud nädalavahetusel hooaja neljas osavõistlus Horvaatias, kus Tänak teenis neljanda koha. Esmakordselt viimase kolme aasta jooksul Horvaatias pjedestaalilt välja jäänud Eesti rallimees pikalt puhata ei saanud.

Juba kahe nädalal pärast toimub Portugalis hooaja viies osavõistlus, kus Tänak loodab kahtlemata võidu eest heidelda. Enesekindluse otsimine kruusateedel algas juba täna, kui Tänak testis Hyundai i20 N Rally1-autot.

Autoralli MM-sarjas tuleb taaskord kalendris tihe kruusaetappide jada. Ühtekokku sõidetakse järjest seitse kruusarallit, lisaks Portugali MM-etapile on mai lõpus kavas natuke aeglasema iseloomuga Sardiinia, kuid siis tuleb järjepanu kolm ülikiiret MM-etappi: Poola, Läti ja Soome. Septembris sõidetakse ka Kreeka ja Tšiili kruusal.

«Järgmised rallid on juba kruusal, kus loodetavasti on asjad paremad: näiteks Keenias oli meil tunnetus hea. Asfaldirallid on need, kus jääb praegu aga vajaka,» andis Tänak Horvaatias mõista, et lahtisel pinnasel sõidetavatel rallidel on ta Hyundai Rally1-autoga rohkem sinapeal.

Märksõnad

Tagasi üles