Venemaa tõus maailma edetabelis paneb kukalt kratsima (2)

Karl-Joosep Küngas
Copy
Venemaa hokimeestel pole jätkuvalt rahvusvahelisele areenile asja. See ei takista neil maailma edetabelis kohta parandamast.
Venemaa hokimeestel pole jätkuvalt rahvusvahelisele areenile asja. See ei takista neil maailma edetabelis kohta parandamast. Foto: AP / Jonathan Hayward / Scanpix

Möödunud nädalavahetusel said lõpplahenduse Tšehhis toimunud jäähoki maailmameistrivõistlused. Selle põhjal uuendati ka jäähoki maailma edetabelit, kus kõige enam tekitab elevust Venemaa esinduse kerkimine teisele kohale.

Värskes maailma edetabelis püsib endiselt esikohal Kanada rahvuskoondis, kes pidi MMil jääma esimesena medalita. Sellega teeniti aga endiselt piisavalt punkte, millega esikoht säilitada.

Nende järel võttis ootamatult koha sisse Venemaa koondis, kes osales viimati MMil 2021. aastal ning on alates sõjalisest sissetungist Ukrainasse rahvusvaheliselt areenilt kõrvaldatud. Seejuures tõusis isegi MMil osalemata mööda Soomest, kes langes Tšehhis konkurentsist veerandfinaalis.

Rahvusvaheline alaliit on andnud Venemaale igal aastal ranking-punkte, mis võrduvad MMil pronksmedalitega. Selle tulemusena säilitatakse ka mängimata väga kõrge positsioon pingerivis.

Kõik see on tekitanud aga olukorra, kui Kanada peaks ka järgmisel MMil medalita jääma, siis tõuseb Venemaa kahtlemata maailma esinumbriks. Ja seda neli aastat isegi tippkohtumisi pidamata.

Kõige suurema tõusu edetabelis tegi mõistagi MM-tiitli võitnud Tšehhi, kes kerkis kaheksandalt kohalt neljandaks. MM-finaalis mänginud Šveits on kohe nende järel viies.

Eesti jäähokikoondise positsioon edetabelis püsib muutumatu ja endiselt hoitakse 28. kohta.

Märksõnad

Tagasi üles