Olümpiahõbedale vinge lahingu andnud noor Eesti vehkleja jäi EMil napilt kaheksandikfinaali ukse taha

Markus Salm
Markus Salm Foto: Instagram @salmmarkus

Baselis peetaval vehklemise EMil selgub täna parim epeemees. Individuaalvõistlusel esines hästi ka 20-aastane Markus Salm, kes jäi aga napilt kaheksandikfinaali ukse taha.

Ühena kahest meie mehest põhitabelisse jõudnud Salm pidas esmalt pingelise lahingu rootslase Christopher Kellyga. Normaalaeg lõppes 9:9 viigis, misjärel läks võitja selgitamiseks tarvis otsustavat torget. Taganedes oma võimalust oodanud noor eestlane sai selle lisaajal aga kätte.

Seejärel, 1/32-finaalis tuli Salmil vastamisi minna ungarlase Tokyo olümpiamängude hõbedamehe Gergely Siklósiga. Kuigi kahe perioodi järel oli meie vehkleja veel 7:9 kaotusseisus, õnnestus tal minut enne lõppu ikkagi 10:10 viik tabloole manada.

Seejärel pääses Siklósi veel küll kahel puhul ette, kuid 13 sekundit enne lõppu oli taas täpne Salm, viies duelli 12:12 seisuga lisaajale.

Seal otsustas noorsand kasutada teistsugust taktikat ja kohe esimesel sekundil rünnata. Paraku ei tabanud ta kogenud ungarlast ning Siklósi pääses hõlpsa vastutorkega ikkagi edasi kaheksandikfinaali.

Samuti 64 parema hulka pääsenud Filipp Djatsuk kaotas tugeva lõpu teinud soomlasele Topias Tauriainenile 13:15.

Enne põhiturniiri

Võistlustulle läks ka neli eestlast, kellest kaks pääses põhitabelisse.

Otse 64 parema sekka murdsid Markus Salm ja Filipp Djatsuk. Neist esimene kaotas alagrupis kuuest matšist ühe, teine kaks.

Mõnda aega tagasi dopingureeglite rikkumise eest 18 kuu pikkuse võistluskeelu saanud, kuid mai lõpus õigeks mõistetud Sten Priinitsa teekond lõppes üsna kiiresti. Eesti esinumber võitis eelvoorus vaid kaks kohtumist ning jäi siis vaheringis 11:15 alla itaallasele, mullu võistkonnaga maailmameistriks kroonitud Gabriele Ciminile.

Valentin Altunin kaotas kõik viis lahingut.

Salm kohtub kell 14 rootslase Christopher Kellyga, Djatsuk samal ajal soomlase Topias Tauriaineniga.