Pariisi klubi näitas Kalev/Cramole Euroliiga taset

Kalev/Cramo korvpallur Gregor Kuuba püüdis mängus Paris Basketballiga suruda palli pealt, aga vastased segasid ja sel korral pall ei läbinud rõngast. Foto: Mihkel Maripuu

Nelja meeskonna korvpalliturniir sai Tallinnas lõpuks alata, BC Kalev/Cramo pidi tunnistama Euroliigasse tõusnud Paris Basketballi kindlat 97:64 paremust.

Alguses pidi mäng toimuma neljapäeval, kuid korvpalliplats Tondiraba jäähallis muutus libedaks ja nõnda lükati kohtumine edasi. Täna enam väljakuga probleeme pole.

Eelmisel hooajal EuroCupi võiduga koha Euroliigas välja võidelnud Pariisi meeskond näitas Tallinna publikule algusest peale oma taset. Kolme esimese rünnakuga pääseti juhtima 8:0 ja Kalevi peatreener Heiko Rannula võttis aja maha.

Veidi vastumängu saadi, aga mängu pööret tuua ei suudetud. Pariis võitis esimese veerandaja 26:13 ja juhtis poolajaks 51:30. Kolmandal veerandajal kruviti vahe ligi 30 silmale ning turvalist edu hoiti lõpuni.

Pariisile tõi seitse kaugviset tabanud Sebastian Herrera Kratzborn 21 punkti, Nadir Hifi lisas 14, Tyson Ward 12. Kalevi suurimad korvikütid olid Kregor Hermet 15, Hugo Toom 12 ja Kasper Suurorg 11 punktiga.

Tänases teises poolfinaalis mängivad kell 20 vastavalt Kristian Kullamäe ja Kaspar Treieri koduklubid Bilbao ja Napoli. Selle mängu kaotaja kohtub laupäeval kell 17 Kaleviga 3. koha mängus, võitja kell 19.45 Pariisiga finaalis.