BLOGI JA GALERII Debüütväravate peal purjetanud Eesti avas Rahvuste liigas võiduarve!

Eesti jalgpallikoondis alistas Rahvuste liiga C-tasandi kolmandas voorus Aserbaidžaani 3:1. Kõik Sinisärkide eest skoorinud mehed said kirja debüütväravad. Postimees vahendas mängu otseblogis.

Mõneti aeglaselt alustanud Eesti haaras eduseisu 32. minutil, mil Ioan Yakovlev tormas palliga oma kolmandikult üle terve väljaku, edestades seejuures aserite kaitsjat ja mängides mööda väravavahist, ning lõi rahumeeli tühja väravasse.

Aserbaidžaan viigistas vahetult enne vaheaega, kui Tural Bayramov realiseeris Joonas Tamme tekitatud penalti. Aga Eesti vastas kohe: nad mängisid keskringist lahti, keskkaitsja Karol Mets triblas vastasest mööda ja söötis Yakovlevile. Viimane tsenderdas kasti, kust Rocco Robert Shein pikendas peaga värava ette Vlasi Sinjavksile, kes skooris.

Teisel poolajal vormistas lõppseisu Shein, kui tõusis palliga keskjoone juurest karistusalani ning lõi sealt paremasse alanurka. Kõik kolm Eesti eest skoorinud meest said kirja debüütvärava.

Rahvuste liiga C-tasandi esimeses alagrupis kolmandaks tõusnud Eesti koondise jaoks jätkub Rahvuste liiga esmaspäeval, kui kohtutakse Rootsiga. See mäng algab A. Le Coq Arenal kell 21.45.

Samas alagrupis olevad Rootsi ja Slovakkia, kes kohtuvad reedel Eesti aja järgi kell 21.45, on seni võitnud kõik mängud.

Enne mängu

Eesti alustas Rahvuste liiga turniiri septembris, kui kaotas 0:1 Slovakkiale ja 0:3 Rootsile. Mäng aseritega võiks olla koht, kus avada punktiarve, sest vastane on eelpool nimetatutega võrreldes nõrgem, ent kindlasti mitte kehv. Aserite klassi näitas kasvõi mullune MM-valiksari, kus Eesti teenis võõrsil viigipunkti, kuid kaotas kodus 0:2.

«Eelmise aasta mängud näitasid Aserbaidžaani kvaliteeti, sest saime nende käest paraku ainult ühe punkti,» sõnas suvel Eesti koondise peatreeneriks saanud Jürgen Henn. «Korralik vastane, kerget mängu oodata ei ole. Individuaalset kvaliteeti ja kiirust neil jagub.»

Enne eelmiseid omavahelisi mänge kohtusid Eesti ja Aserbaidžaan viimati 2013. aastal, siis jäid sinisärgid peale 2:1. Toona oli täpne ründaja Sergei Zenjov, kes mahtus selles aknas taas Henni valikusse. Lisaks naasid koosseisu tema ametivennad Henri Anier ja Erik Sorga.

Nii nagu Eesti, kaotas ka Aserbaidžaan esimesed mängud. Nad jäid kodus 1:3 alla Rootsile ning võõrsil 0:2 Slovakkiale. Aserite ainsa värava lõi Renat Dadashov, kes teenib igapäevaleiba Türgi esiliigaklubis Ankaragücü.

Eesti peab nii reedel kui esmaspäeval saama hakkama ilma Flora ründajate Rauno Sappineni (haige) ja Mark Anders Lepikuta (vigastatud). Aserite vastu kannavad mängukeeldu Rootsis algkoosseisu kuulunud poolkaitsja Kevor Palumets ja 27 tabamusega Premium Liiga parim väravakütt Alex Matthias Tamm.

Vähemalt esimesest mängust puudub ka vasakkaitsja Artur Pikk, kes vigastas nädalavahetusel Poola esiliigamängus hüppeliigest.

Eesti jaoks jätkub Rahvuste liiga esmaspäeval, kui võõrustatakse samuti A. Le Coq Arenal Rootsit. Too mäng algab kell 21.45