Karelson kaotas U23 MMi poolfinaalis valgevenelasele

Richard Karelson (vasakul).
Richard Karelson (vasakul). Foto: Scanpix / Kadir Caliskan / IMAGO / United World Wrestling

Albaanias, Tiranas jätkuva U23 vanuseklassi maadluse MMil kaotas Kreeka-Rooma maadluse kategoorias kuni 97 kg poolfinaali jõudnud Richard Karelson seal Valgevene sportlasele Abubakar Haslahhanovile 1:2.

Serblase Nenad Lalovici juhitud Rahvusvaheline Maadlusliit (UWW) kuulub nende sekka, kes pole Venemaa ja Valgevene sportlasi oma jõuproovidelt kõrvaldanud, vaid lubavad neil nii-öelda neutraalsetena (riigiliputa ja tunnusega AIN) edasi võistelda.

Tänavu täiskasvanute Euroopa meistrivõistlustel pronksmedali võitnud ja Pariisi olümpiamängud 7. kohaga lõpetanud Haslahhanov kaotas Karelsonile küll esimese perioodi, aga teise alguses määrasid kohtunikud eestlasele passiivsuse.

Selle eest teenis Haslahhanov punkti, millega viigistas seisu 1:1-le. Järgnenud partermaadlusest teenis valgevenelane veel ühe punkti ja asus matši juhtima. Samas oli lõpuni üle kahe minuti ja kui Karelson suutnuks selle jooksul teenida kasvõi ühe punkti, asunuks ta matši juhtima (viigiseisul kuulub võit viimasena punkti teeninule).

Paraku see ülesanne Eesti maadlejale jõukohane polnud, vaid Haslahhanovi kaitse pidas lõpuni vastu. 22-aastast Karelsoni ootab teisipäeval pronksimatš lohutusringist tuleva vastasega.

Karelson alustas turniiri kaheksandikfinaalis, kus alistas ülekaalukalt 9:0 Kreeka maadleja Christos Chatsatourovi. Veerandfinaalis tegi Eesti vägilane puhta töö hollandlase Tyrone Sterkenburgiga, kui võitis 5:0.

Noorte tiitlivõistlustelt on Karelson varem võitnud kaks medalit - 2022 kuulus talle U20 vanuseklassis EM-kuld ja MM-pronks.

Kaaluklassis kuni 67 kilogrammi maadlev Artur Jeremejev kaotas avaringis 1:7 armeenlasele Sahak Hovhannisjanile. Kuni 72 kiloste meeste seas võistlev Kristo Merilain jäi 0:8 alla iraanlasele Seyed Sohrabile. Et armeenlane ega iraanlane finaali ei jõudnud, jäid Jeremejev ja Merilain lohutusringidest välja.

Teisipäeval alustab kehakaalus kuni 77 kg võistlust Ekke Kõu Leitham ja kuni 130 kg kaaluklassis Eerik Pank. Leitham kohtub avaringis Singapuri maadleja Aryan Bin Azmaniga, Pank armeenlase Albert Vardanjaniga.