Nõmme Kalju tuline sõprusmäng Soomes: kohtunike kaitseks kutsuti turvamehed

Nõmme Kalju fännid.
Nõmme Kalju fännid. Foto: Mihkel Maripuu

Soomes Komia sõprusturniiril osaleva Nõmme Kalju jalgpallimeeskonna kohtumine Turu Interiga lõppes kirglikult - kaks Kalju mängijat said punase kaardi ning pärast mängu pidasid korraldajad vajalikuks kohtunikud turvameeste valve all mängupaigast minema eskortida.

Kalju asus turniiri 5.-6. koha kohtumist Interi vastu 69. mänguminutil Tanel Meltsa tabamusest 1:0 juhtima, kuid soomlased suutsid 81. minutil Tamas Gruborovicsi väravast viigistada. Eesti meistermeeskond protestis, kuna nende meelest oli pall eelnevalt ületanud otsajoone. Selle tulemusel jäädi aga vähemusse, kui kapten Alo Bärengrub sai teise kollase kaardi ja pidi väljakult lahkuma.

Seejärel läks kohtunikuga vestlema Kalju poolkaitsja Hidetoshi Wakui, küsides vilemehelt: «What’s going on?» (Mis toimub? - toim.). Kohtunik eemaldas seepeale platsilt ka Wakui, mis tähendas, et Kalju pidi viimased minutid vastu pidama üheksakesi üheteistkümne vastu. Interi surve kandiski vilja 89. minutil, kui eksis Kalju väravavaht ning Touko Tumanto lõi Soome klubi võiduvärava.

Pärast mängu lõppu otsustasid korraldajad Kaljut toetama sõitnud fännide pahameelt peljates organiseerida kohtunikele kaitse - õigusemõistjad toimetati igaks juhuks turvameeste valve all mängupaigaks olnud sisehallist välja.

Nõmme Kalju koosseis: Richard Aland; Hiroki Maehara, Alo Bärengrub, Marco Bianchi, Ken Kallaste (Tihhon Šišov); Janar Toomet (Andres Koogas), Tanel Melts, Adis Hadžanovic, Sergei Terehhov, Kousuke Usami (Hidetoshi Wakui), Robert Kirss (Allan Kimbaloula).