25-aastase mehe suur siht on üks: kolme aasta pärast Rios toimuvad olümpiamängud. «Muidugi tahaks olümpiale, ehkki sinna on veel aega – kvalifikatsioon algab alles maist ja praegused edetabelipunktid ei loe midagi. Aga eesmärk pole lihtsalt niisama sinna jõuda. Lähen samm-sammult paremaks ja siis on ka tulemusi oodata,» rõhutab Loo, kes on maailma edetabeli tipus selgelt üks nooremaid.
Esikümnest leiab aga ka mehi, kellel vanust tublisti üle kolmekümne. «Ei oskagi üheselt öelda, millega veel tippudest maha jään. Organism lihtsalt areneb iga aastaga ja praegu olen pidevalt õiges suunas liikunud – loodame, et see jätkub,» sõnab Loo.
Eesti Jalgratturite Liidu peasekretäri, Loo tegemistega hästi kursis oleva Urmas Karlsoni sõnul võib Loo seni parimat tulemust ehk 19. kohta MK-sarjas võrrelda MMil või olümpial koguni esikümnekohaga. «MK-konkurents on tugevam kui MMil. Martini sõit on olnud väga märkimisväärne, sest keegi eestlastest pole varem isegi 20–30 sekka jõudnud,» kiidab ta.
Põhja-Itaalias elav ja treeniv Loo leiab, et tulemused on paranenud tänu aastatepikkusele tööle. «Tehtud trenn on õnnestunud tänavu tulemuseks vormida, aga tegu on olnud stabiilse arenguga,» sõnab Loo, kes võistleb Merida rataste maaletooja loodud meeskonna Hard Rock värvides.
Ehkki noorena tundsid tema kui hea mägedesõitja vastu huvi ka mitmed maanteetiimid, näiteks üks Läti profimeeskond, pole maanteesõit Lood kunagi paelunud. «Asi on väga lihtne – maantee ei paku mulle huvi. See pole siiani muutunud,» selgitab ta. «Maastikul on põnevam, emotsionaalsem, intensiivsem. Ükski trenn pole igav, rutiini ei teki. Ma ei kujuta ette, et võtan kell üheksa hommikul ratta ja siis sõidan sellega kaheksa tundi, vahepeal käin korraks kodus söömas ka.»