Kangur ja Siena krooniti Itaalia meistriks!

Kristjan Kangur (paremal).
Kristjan Kangur (paremal). Foto: SCANPIX

Eesti korvpallikoondise liidri Kristjan Kanguri koduklubi Siena Montepaschi krooniti täna tulla Itaalia meistriks, kui finaalseeria viiendas mängus alistati võõrsil 79:63 Rooma Acea. Kangur sai mänguaega 30 minutit ning viskas 9 punkti ja sai kätte 6 lauapalli, Siena resultatiivseim oli 18 punktiga Bobby Brown. Romale tõi Gani Lawal 20 silma.

Mängu käik:

Mäng algas!

Kangur kuulub Siena algrivistusse.

Kui avaveerandit on mängitud veidi üle viie minuti, on Siena 8:5 eduseisus.

Siena peal 10:8. Kangur seni skoori teinud ei ole, veerandaja lõpuni jääb kaks minutit.

Esimene veerandaeg on lõppenud Siena 15:13 eduseisuga. Kangur on tabanud ühe vabaviske.

Teise veerandaja esimese minutiga on Siena vahespurdi teinud ja juhib 21:13. Kangur on pingil.

Kangur on lisaks ühele punktile statistikasse kirja saanud ka kolm lauapalli ja ühe pallikaotuse.

Poolaja lõpuni jääb kaheksa minutit ja Siena edunumbrid on 25:13.

Kangur sekkub taas mängu.

Bobby Brown hetkel Siena resultatiivseim seitsme punktiga.

Poolaja lõpuni viis minutit ja Siena juhib 30:20.

Kanguril on koos viis lauapalli, punktiarvet eestlane suurendanud pole. Väljakul on Kangur kokku viibinud 13 minutit, mis on hetkel Siena meeskonna rohkeim mänguaeg.

Kaks minutit avapoolaja lõpuni ja Roma on vahet vähendanud, Siena edu on vaid ühepunktiline - 32:21.

Lawal viigistab vabavisetest seisu 33:33-le 45 sekundit enne avapoolaja lõppu.

Esimene poolaeg lõpebki seisul 33:33.

Kanguri arvele jäi esimesel poolajal üks punkt ja kuus lauapalli, mänguaega sai ta 16 minutit. Siena resultatiivseim oli seitsme punktiga Brown.

Algas kolmas veerandaeg!

Kangur kuulub taas Siena algviisikusse.

Kangur tabab kaugviske ja Siena on juhtimas 40:35, veerandaega mängitud kolm minutit.

Kangur toob korvi alt veel kaks punkti juurde ja Siena on ees 47:38.

Kangurlt veel kolmene lisaks ja Siena kasvatab eduseisu 50:38-le! Kanguril koos 9 punkti ja kuus lauapalli.

Janningu kolmese järel on Siena juhtimas 55:42, veerandaja lõpuni jääb kaks minutit.

Carraretto tabab samuti kaugviske ning Siena juhib 58:42.

Kolmas veerandaeg lõpeb Siena 60:47 eduseisul.

Neljas ja viimane veerandaeg on alanud ja Kangur taas väljakul.

Mossi korvist on Siena juhtimas 65:52, neljanda veerandaja lõpuni jääb seitse minutit.

Kangur võetakse puhkama.

70:57 Sienale, kui mängida jääb neli minutit.

75:61 Siena juhtimas ja Itaalia liiga võidule väga lähedal, neljandat veeradnaega jääb mängida kaks ja pool minutit.

Viimane minut käimas ja Sienal on kätte võideldud kindel eduseis - 79:63.

Mäng on lõppenud ning Kristjan Kangur ja Siena Montepaschi on Itaalia meistrid!

Eestlase arvele jäi täna 9 punkti ja 6 lauapalli.

Siena juhib nelja võiduni peetavat seeriat 3:1. Postimees.ee toob kell 21.30 algava kohtumise olulisemad hetked lugejateni.