Midagi uskumatut: Julia Beljajeva tõi Eestile teisegi MM-kulla!

Julia Beljajeva (paremal).
Julia Beljajeva (paremal). Foto: SCANPIX

Budapestis toimuvatel vehklemise maailmameistrivõistlustel võitis Julia Beljajeva elu esimese maailmameistritiitli, alistades finaalis 15:14 venelanna Anna Sivkova.

Poolfinaal:

Beljajeva oli maailma neljanda numbri Szászi vastu suurema osa matšist tagaajaja osas, kuid ei lasknud vastast kordagi kahest punktist kaugemale. Seisult 11:11 pääses Beljajeva ise 13:11 juhtima, kuid Szász tuli järele ja viigistas taas. Kui vehelda jäi paarkümmend sekundit, otsutasid mõlemad naised jätta matši saatuse otsustavale torkele. Prioriteet määrati Beljajevale, kuid ta ei jäänud Szászi rünnakut ootama, vaid ründas ise ja edukalt - 14:13 võit ja finaalikoht.

Veerandfinaal:

Beljajeva hoidis maailma esinumbri Ana Maria Branza vastu pidevalt insitsiatiivi ja edu, kuid lasi siis rumeenlannal seisul 13:12 juhtima pääseda. Siiski suutis Beljajeva viigistada ja matši saatuse otsustas üks torge. Selle tegi õnnestunult Beljajeva ja tagas poolfinaali pääsemisega endale vähemalt pronksmedali. Poolfinaalis kohtub ta 4. asetusega ungarlanna Emese Szásziga, kes alistas veerandfinaalis Irina Embrichi. Poolfinaal algab Eesti aja järgi kell 20.20.

Kaheksandikfinaal:

Julia Beljajeva oli 15:11 parem itaallannast Rossella Fiamingost (8.). Veerandfinaalis läheb Beljajeva vastamisi esimese asetusega rumeenlanna Ana Maria Branzaga.

Irina Embrich jäi 10:15 alla ungarlannale Emese Szászile (4.). Embrich jäi kohe kaotusseisu, jõudis küll paar korda kahe punkti kaugusele, kuid kaitsest lähtuvalt vehelnud ungarlanna teda lähemale ei lubanud ja lülitas Embrichi tänavu juba kolmandat korda konkurentsist. Szász oli Embrichist parem ka EMi veerandfinaalis ja Prantsusmaal toimunud MK-etapi poolfinaalis.

Kristina Kuusk kaotas 12:15 itaallannale Mara Navarriale (39.).

Erika Kirpu jäi 11:15 alla venelannale Jana Zverevale (44.)

1/16 finaal:

Irina Embrich (13.) alistas 15:12 Kelley Hurley (45.) USAst.

Kristina Kuusk (55.) sai 15:7 jagu rootslannast Kinka Barvestadist (42.).

Julia Beljajeva (41. asetus) oli 14:12 parem šveitslannast Tiffany Geroudet’st (9.).

Erika Kirpu (37.) sai 15:9 jagu viienda asetusega tuneeslannast Sarra Besbesist.

1/32 finaal:

Beljajeva alistas esimeses ringis ülikindlalt 15:3 Taipei vehkleja Chialing Changi (24.).

Kirpu alistas 15:8 poolatari Malgorzata Stroka (28.)

Embrich võitis tasavägises kohtumises 15:13 ukrainlannat Ksenija Panteljejevat.

Kuusk alistas pingelises matšis 15:14 kümnenda asetusega Lõuna-Korea vehkleja Injeong Choi. Lõpu eel oli eestlanna veel 12:14 kaotusseisus, kuid tegi seejärel kolm torget järjepanu ja võttis võidu.