Tänased finaalid Moskva MMil: Bondarenko ründas maailmarekordit

Peep Pahv
, sporditoimetuse juhataja
Bogdan Bondarenko
Bogdan Bondarenko Foto: AP/Scanpix

Kergejõustiku MMil Moskvas jagatakse välja järjekordsed medalid. Postimees vahendab finaalide tulemusi operatiivselt.

Meeste kõrgushüppes ründas ukrainlane Bogdan Bondarenko maailmarekordit, ent ajas kõik kolm katset kõrgusel 2.46 maha. Võidutulemus oli siiski vägev - 2.41! Hõbeda sai 2.38 ületanud Katari sportlane Mutaz Essa Barshim ja pronksi sama tulemusega kanadalane Derek Drouin. Olümpiavõitja Ivan Uhov jäeti neljandaks.

Naiste 1500 m jooksu võitis mustanahaline Rootsi jooksja Abeba Aregawi ajaga 4.02,67. Ameeriklanna Jennifer Sipson sai 4.02,99ga hõbeda ja keenlanna Hellen Onsando Obiri 4.03,86ga pronski.

Naiste kolmikhüppes läks kuld 14.85 hüpanud Caterine Ibarguenile. Venelanna Jekaterina Koneva sai 14.81ga hõbeda ja ukrainlanna Olga Saladuha 14.65ga pronksi.

Meeste 400 m tõkkejooksu finaalis näidati väga võimsaid tulemusi. Trinidadi jooksja Jehue Gordon võitis maailma hooaja tippmargi 47,69ga. ameeriklane Michael Tinsley sai 47,70ga hõbeda ja Serbia rekordi 48,05 püstitanud Emir Bekric pronksi. Mäletatavasti jõudis Rasmus Mägi sellel alal poolfinaali ja leppis kokkuvõttes 16. kohaga.

Naiste 400 m tõkkejooksu võitis tšehhitar Zuzana Hejnova 52,83ga. Hõbeda sai Dalilah Muhammad (USA) 54,09ga ja pronksi teine ameeriklanna Lashinda Demus 54,27ga.