Infonet üllatas põnevusmängus Levadiat, Smiško võimas rekordseeria sai lõpu

Infoneti mängijad.
Infoneti mängijad. Foto: Dmitri Kotjuh / Järva Teataja

Jalgpalli Eesti meistriliigas peeti täna kaks 21. vooru kohtumist, kus tiitlikaitsja Tallinna Levadia pidi vastu võtma hooaja teise kaotuse. Koduplatsil jäädi 2:3 alla Infonetile.

Infonet asus avapoolajal mängu 2:0 juhtima, kui täpsed olid Kassim Aidara ja endine Levadia mängija Trevor Elhi. Teisel poolajal lubati kodumeeskonnal aga viie minuti jooksul viigistada, kui esmalt sai tabamuse kirja meistriliiga suurim väravakütt Igor Subbotin ja seejärel Vladislav Ivanov. Viimane sõna jäi siiski Infonetile, kui 77. minutil kasutas Manucho ära Levadia kaitsjate eksimuse ning mängis üle ka väravavahi Roman Smiško.

Aidara avavärav tähendas ühtlasi, et otsa sai Smiško ülipikk seeria, mille jooksul Levadia väravavaht ei olnud koduliiga kohtumistes enda selja taha lasknud ühtegi palli. Juba mitu vooru tagasi Eesti meistriliiga rekordi püstitanud Smiško rekordtulemust jäid esialgsetel andmetel märkima 1281 minutit. Euroopas ühe hooaja nulliminutite rekord jääb seega endiselt napilt Manchester Unitedi väravavahi Edwin van der Sari nimele, kes hoidis hooajal 2008-09 enda seljataguse puhtana 1311 minutit järjest. Infonet oli Levadiale seni kaotanud kõik omavahelised kaheksa mängu väravate vahega 1:22.

Teises tänases kohtumises nähti veelgi enam väravaid, kui Tartu Tammeka ja Jõhvi Lokomotiv tegid 3:3 viigi. Jõhvi asus küll võõrsil Lasha Naveriani väravast juhtima, ent Kristjan Tiiriku kaks tabamust ja Geir-Kristjan Suurpere värav viisid Tammeka poolajapausile juba 3:1 eduseisus. Sarnaselt Infonetile oskas ka Tammeka kaheväravalise edu teisel poolajal mõne minutiga maha mängida, kui Aleksandr Nikulin ja Konstatin Alania viigistasid. Ehkki Jõhvi pidi pärast Dmitri Smirnovi eemaldamist viimased veerand tundi vähemuses mängima, suudeti viigiseisu lõpuni hoida.

Liigatabelis on FC Flora edu Levadia ees seega endiselt kaks punkti, ent homme Narva Transi võõrustavatel Florakatel on võimalus see viiele punktile kasvatada. Infonet püsib omakorda endiselt medalikonkurentsis. Tabeli tagumises otsas sai Jõhvi viienda viigipunkti, kuid võiduarve on neil endiselt avamata.

Liigatabel:

1. FC Flora 49 punkti (20 mängu), 2. Levadia 47 p (21), 3. Nõmme Kalju 45 p (20), 4. Infonet 41 p (21), 5. Sillamäe Kalev 34 p (20), 6. Paide 22 p (20), 7. Narva Trans 15 p (20), 8. Tartu Tammeka 14 p (21), 9. Tallinna Kalev 12 p (20), 10. Jõhvi Lokomotiv 5 p (21)