Astana oli spordidirektoritest pungil. Kui koodamiseks läks, lahkusid esimesena viimased tulijad. «Pärast mind saabus meeskonda küll ka üks itaallane, aga tema oli esisõitja Vincenzo Nibali isiklik treener ja seetõttu puutumatu,» rääkis Kirsipuu ja lisas, et erilist kahetsust tal pole. «Tööd nappis ja Astanas oli kõik liiga organiseeritud. Raske oli oma hinge ja ideoloogiat meeskonda panna.»
Samas tahtnuks Kirsipuu aastakese veel Astanas jätkata ja alles siis lahkuda: «Eelkõige soovinuks uustulnuk Rein Taaramäed toetada ja Tanel Kangertit tagasi ree peale aidata. See olnuks ainus motivaator.»
Kirsipuu tõdes, et laual on pakkumine asuda Astana teise meeskonna spordidirektoriks, kuid ta ei võta seda vastu: «Alguses tundus projekt päris põnev, kuid kõigi nende Astana dopingujamade peale kadus huvi. Tegelikult pole Astana suhtes veel täit selgust – rahvusvaheline rattaliit teeb otsuse, kas jätta meeskond World Touri tasemele või mitte, alles novembri lõpus.»
Kui oli selge, et Astanaga koostöö ei jätku, uuris Kirsipuu välja võimalikud meeskonnad, kus ta võiks spordidirektorina töötada. Valik oli kesine: «Enamik suuri tiime on oma näo juba kujundanud, nad on valmis ega taha vastu võtta uuendusi. Ma ei viitsi olla administraator ja autojuht, vaid tahan teha konkreetset tööd, meeskonda arendada.»
Niisiis elab Kirsipuu säästudest ning enda sõnul nälga ei jää. Et vaba aega sisustada, läheb ta Eesti U-23 koondisega Portugali laagrisse, peatreener Rene Mandrile appi. «Mandri teeb ja vastutab, mina annan lihtsalt nõu. Ei, ma ei piitsuta mehi tagant, kuigi tahan nendega treeningutel kaasa sõita. Tasamaal saan hakkama, mägedes läheb ülekaalu tõttu raskeks.»