Eesti võrkpallikoondis alistas EMil Horvaatia ja pääses alagrupist edasi

Mariel Gregor

Täna kohtus Eesti võrkpallikoondis EM-finaalturniiril oma alagrupiturniiri viimases mängus Horvaatiaga ning teenis 3:0 võidu. Esimese geimi võitis Eesti 25:19, teise omakorda 25:18 ning kolmanda kindlalt 25:10. Eesti sai alagrupis seega kolmanda koha ning pääses 12 parema hulka, kus kohtutakse kas Venemaa või Serbiaga.

Mängu käik (Eesti - Horvaatia):

Mariel Gregor, Torino: Tere Palavela spordihallist! Eesti ja Horvaatia mänguni jääb tunnike ja Eesti meeskond jõudis 10 minutit tagasi mängusaali. Ka esimesed Eesti fännid on kohale jõudnud.

Mariel Gregor, Torino: Kõigist alagruppidest pääsevad edasi kolm paremat. Võitja pääseb otse veerandfinaali, teise ja kolmanda koha meeskonnad peavad mängima ka play-off ringi. Seal lähevad vastamisi A ja C ning B ja D-alagrupi koondised. Alagrupis paremusjärjestuse määramisel vaadatakse esmalt võite, seejärel punkte (3:0 ja 3:1 annavad võitjale kolm punkti, 3:2 võitjale kaks ja kaotajale ühe), siis geimide ning seejärel punktide suhet. Viimaseks kriteeriumiks on omavaheline mäng. D-alagrupis on kaks võitu Venemaal ja Serbial. Nende omavahelise matši kaotaja läheb vastamisi Eesti-Horvaatia mängu võitjaga.

Mariel Gregor, Torino: Meeskonnad teevad sooja, kõlaritest tuleb Põhja Tallinna ja vollekoondise ühine lugu Per aspera ad astra.

Hümnid on kõlanud, tähtis mäng on kohe algamas!

6:0

Pupartilt ilus löök ja Eesti edu kuus punkti!

8:2

Mariel Gregor, Torino: Kui Itaalia ja Prantsusmaa vastu oli just mängu algus kehv, siis tänane algus on ikka lausa uskumatu! Tähe päästetud pall seisuk 3:0 oli täiesti ulme ja Venno serviseeia samamoodi. Ja paljukardetud vastuvõtuprobleemi pole veel samuti tekkinud. Tõsi, horvaadid on servida saanud vaid kaks korda.

11:7

Rikberg saab horvaadi löögile küll käed alla, kuid palli mängus hoida ei õnnestu

14:10

Mariel Gregor, Torino: Praegu on eestlased küll oma mängu täielikult horvaatidele peale surunud, vastuvõtt on korras, mängitakse ka temporünnakuid ja vigu pole väga tehtud. Horvaatiat hoiab peamiselt elus diagonaal Igor Omrcen.

14:11

Omrcen on toonud horvaatide 11st punktist 7.

Horvaatia on endiselt teist geimi juhtimas

Mariel Gregor, Torino: Avageim oli täielikult meie kontrolli all, asjad toimisid, punkte saadi mitmekülgselt. Vastaste mäng toetus suurelt jaolt Omrceni rünnakutele, kes tõi meeskonna 19st punktist 8. Eesti edukaim skoorija oli Venno, kes tõi 7 silma. Meie vastuvõtt oli 59%, rünnak 44%, Horvaatia samad näitajad vastavalt 59% ja 39%

3:3

Toobal lõpetab pika pallivahetuse Eesti jaoks edukalt!

13:13

Endiselt kord Eesti peal ja Horvaatia all, siis jälle Horvaatia peal ja Eesti all...

13:13

Mariel Gregor, Torino: Teine geim on kulgenud tasavägisemalt, horvaadid on avageimi ehmatusest ilmselgelt üle saanud. Saal on täna juba peaaegu täis, võrkpallimängudele mahub siia 8500 inimest. Pärast käimasolevat kohtumist mängivad Itaalia ja Prantsusmaa grupi esikohale.

16:14

Tähelt hea serv ja teisele tehnilisele mõtlemisajale minnakse Eesti kahepunktilises edus

17:15

Eesti hoiab väikest edu

18:15

Eesti edu kolmepunktiline, time-out

20:15

Pika pallivahetuse järel toob Venno meile punkti!

25:18

Rikbergilt suurepärane kaitsetöö ja Robert Täht lõpetab selle geimi!

25:18

Mariel Gregor, Torino: Teise geimi lõpus lagunes horvaatide mäng täielikult, Aganitsalt veel kaks planeeriva servi ässa ja 22:15 seisul enam geimi võitjas kahtlust polnud. Eestil said pea kõik mehed väljakul ka tõstetäpsust harjutada ja päris hästi on seni välja tulnud.

Mariel Gregor, Torino: Mängupildi järgi tundub, et horvaadid on murtud mehed, ent kuna tegu on siiski Balkani meeskonnaga, on kõik võimalik.

1:0

Kolmas geim algab Eesti punktiga

2:2

Viigiseis tablool

4:3

Venno lööb blokist auti, punkt Eestile

Mariel Gregor, Torino: Teise geimi statistikat: Eesti vastuvõtt ja ka rünnak olid 40%, Horvaatial vastavalt 52% ja 41%. Omrcen tõi selles geimis 7, Venno meile 5 silma. Horvaadid tegid aga koguni 8 serviviga.

15:7

Eesti on juba kaheksa punktiga juhtimas!

15:7

Mariel Gregor, Torino: Eestlased lahendavad mänguolukordi rahulikult ja loogiliselt. Horvaadid aga ei leia kuidagi võtit, mis nad mängu tagasi tooks.