Eesti jalgpallikoondise väravavaht ja meeskonna üks liidreid, kes on paistnud silma kompromissitu kirglikkusega, räägib usutluses Arterile vihkamisest ja poolehoiust, häbist ja õnnest, rahast ja tunnetest, pettumustest ja võidurõõmust, kaotatud ajast ja eneseleidmisest.
Tundub, et vist on kaks Sergei Pareikot. Üks on naeratav, sõbralik, lahke, üliviisakas – headest sõnadest tuleb lausa puudu. Ütleks koguni, et nii meeldivat ja galantset inimest annab mul ajakirjanikuteelt meenutada.
Teine on see, kes väljakul aeg-ajalt üle keeb: olgu siis neli aastat tagasi Poolas, kus ta loopis vihast väravavahikindaid ja lasi vängeid sõnu lendu, või kaks nädalat tagasi Kadriorus, kus ta teenis agressiivse käitumise ja ebasündsa suupruukimise eest üheksa mängu pikkuse võistluskeelu.
Igal asjal on põhjus. Pareiko selgitab järgnevas usutluses ise, miks ta mõnikord üle keeb.
Hoolimata üldsust jahmatanud äsjasest tundepurskest Eesti meistriliiga mängus, on Pareiko kaheldamatult mängija, kellele ei kuulu ainult siinsete (ja mitte ainult!) jalgpallifännide, vaid ka paljude spordist vähe hoolivate tavaliste Eesti inimeste poolehoid. Ta oli selle kümnendi algul, Eesti jalgpallikoondise hiilgeajal, meeskonna üks liidreid. Väravavahina ka tugisammas. Aga küllap on sama oluline seegi, mille tabas vaistlikult ära Soome ajakirjanik Irene Naakka, kes kirjeldas Pareikot kolm aastat tagasi Arteri korraldatud katses, vaadates pelgalt tema pilti, ent teadmata, kes on pildil: «Eesti naised näevad temast und ja kõigi tütarlaste emad tahaks teda endale väimeheks. Hea välimusega stiilne mees, kelle iseteadlik olek lubab arvata, et ta on oma väärtusest hästi teadlik.»
Uue nädala teisipäeval ütleb Pareiko A. Le Coq Arenal Eesti koondise maavõistlusmängus Saint Kittsi ja Nevise vastu suurele jalgpallile ja Eesti poolehoidjaile hüvasti.