Eesti epeemeeskond teenis EMil 8. koha

Nikolai Novosjolov (vasakul)
Nikolai Novosjolov (vasakul) Foto: FERENC ISZA/AFP

Poolas Torunis toimuvatel vehklemise Euroopa meistrivõistlustel jõudis Eesti epeekoondis meeskondlikus epees veerandfinaali, kuid pidi seal tunnistama Prantsusmaa paremust. Lõpuks saadi kirja 8. koht.

Avaringis vaba olnud Eesti koondis koosseisus Nikolai Novosjolov, Jüri Salm, Sten Priinits ning Marno Allika alistas teises ringis Hispaania 41:40. Veerandfinaalis kohtuti Prantsusmaaga, kes sai eelnevalt jagu Hollandist 42:40.

Prantsusmaa vastu jäädi küll varakult kaotusseisu, kuid Novosjolov suutis viiendas minimatšis seisu 21:21 viigistada. Edasi aga prantslasi pidurdada ei suudetud ning Eesti kaotas kohtumise 38:45.

Kohtadele 5.-8. heitlust jätkanud Eesti kaotas seejärel 31:45 Taanile ning 33:45 Saksamaale.

Euroopa meistriks krooniti lõpuks Prantsusmaa, hõbemedalid läksid Itaaliasse ja pronksid Ukrainasse.