Skip to footer
Saada vihje

Leok: Bulgaarias sõltub startidest eriti palju

Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Tanel Leok

Motokrossi MM-sarja MX1 klassis juhtiva eestlase Tanel Leoki sõnul tuleb homme Bulgaarias lähetel eriti tähelepanelik olla, kuna Savlievo rajal on konkurentidest keeruline mööduda.


«Bulgaaria raja kurvid on sellised, et teistest mööda sõita võib üsna raske olla,» sõnas Leok, kelle nõrgim koht ongi just startimine. «Stardis on kõige rohkem kinni, eriti minu puhul.»



See aga tähendab, et Itaalias Faenzas võidetud etapiga maailmameistrivõistlusi juhtima läinud Leok peab olema topelttähelepanelik. Kui esimestel meetritel peaks aga kõik õnnestuma, siis võib ennustada taas kõrget kohta. Esiteks on eestlased liivaradadel traditsiooniliselt kiired ning teiseks tunneb Leok end igal ringil mugavalt.



«Mul põhimõtteliselt pole erilist vahet, kus sõidan, praktiliselt igal pool tunnen end väga hästi,» kinnitas Leok, kes lisas, et tal pole ka näiteks ühtegi lemmikrada.



Aasta esimese võiduajamisega end MMi liidriks sõitnud Leok ennast liidristaatuse pärast kuidagi eriliselt ei tunne, kuna hooaeg on alles nii algusjärgus. Eestlane kinnitas ka, et tema Yamaha meeskond pole talle liigset pinget peale pannud.



«Mul on kõrged eesmärgid juba endal hooaja eel paika pandud,» sõnas Leok. «Igal võidusõidul tahan alati võita, see on selge.»



Kui Faenzas oli võitmiseks vaja ka omajagu õnne – sõideti sõna otseses mõttes mudamülkas –, siis vähemalt praegu ennustatakse võistluse toimumispaigas kuiva ilma.



Samas, nagu eile õhtul kell kuus Bulgaariasse jõudnud Leok ütles: «Kunagi ei saa ilmaennustuses sada protsenti kindel olla.»



Lisaks Tanel Leokile lähevad punkte püüdma Itaalias neljas olnud Aigar Leok ning seal katkestanud Gert Krestinov.

Kommentaarid
Tagasi üles