Eesti jalgpallikoondis jäi häbisse

Enar Jääger kohtumises Belgia vastu.
Enar Jääger kohtumises Belgia vastu. Foto: AFP / Scanpix

Eesti jalgpallikoondis kaotas Zenicas 2010. aasta MM-valikturniiri mängus 0:7 Bosnia ja Hertsegoviinale.

«Väga masendav tunne, ei tea kuidas nii võis juhtuda,» imestas pettunud Ragnar Klavan pärast mängu.

Peatreener Tarmo Rüütli tunnistas, et kuna Eesti proovis liigselt jalgpalli mängida, karistasid vastased neid kiirrünnakutel ära.

«Meie tase paraku on palli puhtaks löömine ning enda koobas lukus hoida,» tunnistas Rüütli.

Avapoolaja kahe väravaga kaotanud Eesti koondise mäng lagunes totaalselt teise poolaja alguses, kui kolme minutiga lasti endale lüüa kolm väravat.

Kohtumise 70. minutil pidi vigastuse tõttu platsilt lahkuma koondise esiväravavht Pavel Londak. Teda asendanud Mihkel Aksalu selja taha lõid Bosnia ja Hertsegoviina jalgpallurid veel kaks palli.

Mängu käik:

93. minut: mäng on lõppenud.

90. minut: kohtumisele on lisatud 3 minutit.

88. minut: Senijad Ibricic lööb kohtumise seisuks juba 7:0.

87. minut: Aksalu püüab kindlalt karistuslöögi.

85. minut: Eesti rünnak lõppab taaskord valesööduga.

77. minut: Aksalu päästab Eesti koondise järjekordsest väravast.

76. minut: Bosnia ründab jätkuvalt ohtlikult.

72. minut: Edin Dzeko lööb oma teise värava ja seis on 6:0.

72. minut: väljakult lahkub viga saanud väravaht Pavel Londak, mängu tuleb Mihkel Aksalu.

70. minut: Eesti saab järjekordse nurgalöögi, kuid midagi ohtlikku ei suudeta vastaste värava all tekitada tekitada.

65. minut: Väljakult lahkub kolm väravat löönud Zvjezdan Misimovic, mängu tuleb Miralem Pjanic.

64. minut: Eesti koondise poolt tulevad väljakule Dmitri Kruglov ja Kaimar Saag, väljakult lahkuvad Joel Lindpere ja Aleksandr Dmitrijev.

60. minut: Edin Dzeko suunab karistuslöögi peaga väravasse, Bosnia juhib 5:0.

58. minut: Enar Jäägeri eksimusest lööb Dario Damjanovic 4:0.

56. minut: Pavel Londak ei suuda korralikult püüda Zvjezdan Misimovici nõrka kauglööki ja pall ületab väravajoone.

53. minut: Bosnia väravat ei loeta suluseisu tõttu.

51. minut: keskväljal toimub tugev võitlus palli pärast, kumbki võistkond ei suuda ohtlikke rünnakuid üles võtta.

49. minut: Ragnar Klavani kauglöök on ebatäpne.

47. minut: Bosnia koondis alustab teist poolaega aktiivselt.

Bosnia ja Hertsegoviina võitis avapoolaja 2:0.

45. minut: Bosnia kolmandat väravat suluseisu tõttu ei loeta.

45. minut: Purje saab karistusalas ohtlikult peaga löögile, kuid väravavaht püüab palli kindlalt.

43. minut: Bosnia ründab taas ohtlikult paremalt äärelt, kuid Londak püüab palli kindlalt.

39. minut: eestlaste rünnakul võetakse pall Konstantin Vassiljevi käest ära.

35. minut: eestlaste rünnak takerdub järjekordselt keskväljal.

30. minut: Misimovic löö penaltist värava, Bosnia juhib 2:0.

29. minut: Rähn teeb karistusalas vea ja Bosnia saab penalti.

28. minut: Taavi Rähn kaotab ohtlikult palli ja Bosnia saab järjekordse nurgalöögi.

25. minut: Zvjezdan Misimovic viib Bosnia ja Hertsegoviina 1:0 juhtima.

20. minut: Taavi Rähnil lööb viielt meetrilt palli peaga mööda.

19. minut: Ats Purje pääseb ohtlikult vasakult äärelt läbi, pall läheb kaitsjast auti ja Eesti saab nurgalöögi.

18. minut: Safet Nadarevic teeb keskväljal Andres Operi vastu vea ja saab kollase kaardi.

15. minut: Bosnia teine nurgalöök midagi ohtlikku ei too.

14. minut: Eesti teenib nurgalöögi.

11. minut: Bosnia saab esimese nurgalöögi.

10. minut: Martin Vunk pääseb kaugelt löögile, kuid löök on ebatäpne ja läheb kõrgelt üle värava.

7. minut: Oper ründab hästi paremalt äärelt, aga tsenderdus karistusalasse on ebatäpne.

6. minut Eesti kaotab ohtlikult palli, aga Bosnia mängijad teevad ka valesöödu.

1. minut: Bosnia ründab ohtlikult paremalt äärelt.

Mängu väljakukohtunik on Pavel Cristian Balaj Rumeeniast.

Eesti koondise algkoosseis: Pavel Londak, Enar Jääger, Alo Bärengrub, Taavi Rähn, Ragnar Klavan, Ats Purje, Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk, Joel Lindpere, Konstantin Vassiljev, Andres Oper.

Bosnia ja Hertsegoviina koondise algkoosseis: Kenan Hasagic, Dzemal Berberovic, Emir Spahic, Safet Nadarevic, Elvir Rahimic, Dario Damjanovic, Sejad Salihovic, Zvjezdan Misimovic, Samir Muratovic, Zlatan Muslimovic, Edin Dzeko.