Rock alistas võõrsil Samaara

Peep Pahv
, Samaara
Möödunud hooajal kohtusid TÜ/Rock (valgetes särkides) ja CSK-VVS SAMARA (sini-kollastes särkides) FIBA korvpalliliigas. Tartus võitis Rock tulemusega 77:57 (pildil Gert Kullamäe). Foto: Margus Ansu

Tartu Rocki korvpallimeeskond alistasEuroChallenge alagrupiturniiri avakohtumises võõrsil Samaara ASK 66:58.

Tanoka Beard tõi Rockile 19, Gert Kullamäe 12, Janar Talts 11, Viktor Sanikidze 9, Giorgi Tsintsadze 7, Tanel Tein ja marek Doronin 4 punkti.

64:57 Beard tababa vabaviske

63:57 Beard tabab ja teenib lisaks vabaviske. Samaara võtab minutilise mõtlemisaja. Neljanda veerandaja lõpuni on 1.59

6.27 mängida. Samaara kasutab minutilist mõtlemisaega

Rockil oli kaks korda võimalus kolmest proovida, ent Tein ja Talts viskasid mööda.

52:53 Agapovi kolmene

52:50 Kullamäe kolmene

49:50 Kullamäe kolmene

46:50 Sanikidze vabavise

Tein asenab Sokku

4. veerandaeg

Kolmas veerandaeg on lõppenud. Rock asub kaotusseisus 45:50. Kusjuures kolmas veerandaeg kaotati 6:17!

Rocki rünnakul valitseb endiselt segadus ning Tsintsadze söödab palli lihtsalt auti. Veerandaja lõpuni on 23 sekundit. Samaara kasutab minutilist mõtlemisaega

45:50 Hicks vabavisked

38 sekundit mängida. Tsintsadze asenab Teini ja Kullamäe Paadet

45:48 Zelenski kolmene viib Samaara ette

2.13 mängida. Rock kasutab minutilist mõtlemisaega. Eesti meisterklubi mitu viimast rünnakut on lõppenud valesöötude või üksteise mittemõistmisega.

3. veerandaeg

Beardi vigastus ei osutunud siiski kuigi raskeks ning meeskonna meditsiinilise poole eest vastutava Peeter Nigoli hinnangul saab ta teisel poolajal kaaslasi aidata.

Beard oli ühtlasi esimesel poolajal meeskonna parim, tuues 12 punkti ning noppides lauast seitse palli. Taltsi arvel on üheksa ning Kullamäel kuus punkti.

Samaara mäng seisab peamiselt kahe mehe õlul. Mustanahaline tagamees Marque Perry tõi esimese poolajaga 18 ning rumeelnalsest keskmängija Virgil Stanesku 11 punkti.

Lisaks peramale visketabavusele oli Rock esimesel poolajal üle ka lauavõitluses 20:12.

Teine veerandaeg on lõppenud. Rock juhib 39:33.

39:33 Demeškin

39:31 Kullamäe kolmene

36:31 Perry kolmene

36:28 Kullamäe kolmene

2.32 mängida. Beard vigastab jalga, kuid suudab ise kõndides platsilt lahkuda. Teda asendab Talts. Doronin asendab Sokku

2. veerandaeg

Esimene veerandaeg on lõppenud. Rock juhib 20:19.

20:19 Perry tabab veerandaja viimasel sekundil keskpositsioonilt.

1. veerandaeg

Algviisikud: Rock: Tsintsadze, Doronin, Tein, Talts, Beard. Samaara: Perry, Stanescu, Sullivan, Sljivancanin, Agapov

Samaara on sama sarja tunamullune võitja. Möödunud hooajal mängisid mõlemad meeskonnad EuroCup turniiri. Rock lõpetas selle neljandana, Samaara langes veerandfinaalis.

Samad meeskonnad olid ühes alagrupis ka kahel eelmisel aastal, kuid Samaaras pole Rock veel kunagi võidurõõmu tundnud.

Postimees.ee toob mängu käigu operetiivselt lugejateni.