2014. aasta Sotši taliolümpia korraldajate elu pole just lust ja lillepidu. Lisaks finantsprobleemidele, streikivatele keskkonnakaitsjatele ning ajahädale on nende teele ette astunud ka piraattoodangu tegijad.
Sotši OMi korraldajad võitlevad võltstoodanguga
Olümpia korralduskomitee esimehe Dmitri Tšernõšenko sõnul on Venemaal viimase paari kuu jooksul konfiskeeritud juba ligi 40 tonni Sotši taliolümpia sümboolikaga võltstoodangut. Alustades tasside ja T-särkide ning lõpetades rõivaesemetega.
«Võltstoodang konfiskeeritakse ning sõltuvalt rikkumise ulatusest kasutatakse kas trahvi või muid administratiiv- ning kriminaalkaristusi,» vahendas uudisteagentuur Interfax Tšernõšenko sõnu.
Nimelt on olümpiasümboolika kasutamise õigus vaid neil firmadel, kes ostavad litsentsi OMi korralduskomiteelt. Litsentsi pole aga veel kellelgi, sest neid saab hakata ostma alates 2009. aasta 1. jaanuarist.
Tšernõšenko sõnul teeb korralduskomisjon võltstoodangu väljaselgitamisel tihedat koostööd prokuratuuri ja tolliga.
«Me vastame päevas kolmele-neljale järelepärimisele. Kinnitame kõikidele küsijatele, et see kõik on isetegevus,» kinnitas ta.
Sotši valiti 2014. aasta taliolümpiamängude korraldajaks 5. juulil 2007. aastal. Venemaa peaminister Vladimir Putinit võib nimetada Sotši mängude idee isaks. Tema juhtimisel koostati tohutu mahuga riiklik programm Sotši kui tali- ja suvekuurordi arendamiseks ning ta pidas Guatemalas ROKi kongressil päev enne olümpialinna valimist Vene ajakirjanduse hinnangul hiilgava kõne Sotši toetuseks.