Balta ja Raja püstitasid isiklikud rekordid

Oliver Lomp
Lauri Leis
Lauri Leis Foto: Toomas Huik
Tartus toimunud kergejõustiku Kuldliiga avaetapil püstitati hulgaliselt isiklike rekordeid.

60 meetri tõkkejooksu võitis ukrainlannast olümpiahõbe Olena Krasovska ajaga 8,16. Ksenija Balta oli isikliku rekordi 8,30ga teine. Kolmandana lõpetanud Kadri Viigipuu sai kirja 8,34.

«Tulemus üllatas mind. Arvasin, et võin joosta umbes 8,40, kuid tuli 8,30,» imestas Balta, kelle treeningud on sujunud edukalt. «Kuigi treeningute põhjal oli vorm hea, siis võistlus on ikka teine asi. Väike värin oli sees.»

Kümnevõistleja Andres Raja püstitas samal distantsil samuti isikliku rekordi 7,92. Tulemus sündis eeljooksus. Finaalis noppis ta võidu sajandik nõrgema tulemusega.

Lauri Leis hüppas kolmikut 16.14.

Naiste kaugushüppe võitis tulemusega 6.47 Sirkka-Liisa Kivine.

Meeste kaugushüppe võitis Jaanus Uudmäe, kes sai parimal katsel kirja 7.72. 2002. aasta Euroopa meister Aleksei Lukaševitš oli 7.47ga teine ning Tõnis Sahk 7,46ga kolmas. Reielihases valu tundnud Sahk piirdus kahe katsega.

Naiste 60 m jooksu võitis lätlanna Jekaterina Cekele ajaga 7,46, eestlannadest oli kiireim Grit Šadeiko, kes sai kirja 7,71.

Meestest triumfeeris ukrainlane Dmitri Ostrovski 6,77ga, Teet Meerits kaotas talle 23 sajandikuga ja oli neljas.

Anna Iljuštšenko sai kõrgushüppes taas jagu 1.88st ning proovis alistada ka Eesti rekordit tähistavat kõrgust 1.92, kuid ületada seda ei suutnud.

Meeste kõrgushüppes võidutses 2.19 ületanud Karl Lumi. Tulemus tähistab ühtlasi tema isiklikku rekordit.

Meeste 3000 meetri jooksu võitis ajaga 8.38,09 Viljar Vallimäe.

Meeste 800 meetri distantsil võidutses ukrainlane Oleg Lobanov, kes sai ajaks 1.51,54. Parima eestlasena oli Renel Rünk kuues – aeg 1.59,51.

Naiste 800 meetrit võitis venelanna Anna Verkovskaja, kes läbis distantsi ajaga 2.10,61. Eestit esindanud Jevgenia Mateitšuk sai kirja 2.13,64 ja oli kolmas.

Teivashüppe võitis 5.15 hüpanud Venemaa sportlane Jevgeni Agejev.

Ka naiste teivashüppes oli ülekaalukas võitja. Venelanna Aleksandra Kirõšova ületas 4.40. Parim eestlanna oli kolmanda koha saanud Kristina Ulitina, kes ületas kõrguse 3.65.