MM-valikmäng: Eesti viigistas võõrsil Armeeniaga

Jalgpallikoondise treening.
Jalgpallikoondise treening. Foto: Toomas Huik
Eesti jalgpallikoondis viigistas MM-valikmängus võõrsil 2:2 Armeeniaga.

Armeenia asus kohtumist 33. minutil juhtima, kuid juba 38. minutil suutis Konstantin Vassiljev mängu seisu viigistada.

Teise poolaja keskel asus Eesti ka kohtumist juhtima, kui just vahetusest sekkunud Sergei Zenjov realiseeris Sergei Pareiko hea söödu. 87. minutil viigistasid armeenlased kohtumise seisu, samas videokordusest oli näha, et pall väravajoont ei ületanud.

Armeenlaste viigiväravat saate näha siit.

Eesti teenis selle viigiga MM-valiksarjas oma teise punkti.

Mängu käik:

Teine poolaeg:

90. +2. min: Eesti teenib karistuslöögi, mille Kink üle värava lööb.

87. min: Armeenia viigistab 2:2, värava autoriks märgitakse Artavazd Karamjan. Videokordusest on näha, et pall väravajoont ei ületa.

86. min: Eesti teeb kolmanda vahetuse. Platsilt lahkub Konstantin Vassiljev ning teda asendab Kaimar Saag.

83. min: armeenlased üritavad jätkuvalt kaugelt, kuid löögid on endiselt ebatäpsed.

77. min: armeenlased tsenderdavad Eesti koondise värava ette, aga Pareiko püüab kindlalt palli.

74. min: Eesti teeb teise vahetuse. Väljakult lahkub Joel Lindpere ja platsile jookseb Sander Puri.

72. min: Zenjov teenib Eesti meeskonnale esimese nurgalöögi.

71. min: eestlased kaotavad keskväljalt ohtlikult palli, kuid armeenlased saadavad kauglöögi kõrgelt üle värava.

67. min: armeenlased ründavad ohtlikult paremalt äärelt, kuid Pareiko püüab tsenderduse kindlalt. Sellest olukorrast algatab Pareiko ka kiire vasturüünnaku, millest Sergei Zenjov viib Eesti 2:1 juhtima.

63. min: Eesti teeb esimese vahetuse, Vladimir Voskoboinikovi asemel jookseb väljakule Sergei Zenjov.

Armeenia teeb teise vahetuse , Arman Karamjani asemel tuleb väljakule Edgar Manutšarjan.

Viimastel minutitel pole kumbki meeskond millegi ohtlikuga hakkam saanud.

55. min: Vassiljev lööb kaugelt peale, seekord väravavõrk siiski ei sahise.

50. min: armeenlased löövad jälle ohtlikult peale, kuid seis püsib endiselt 1:1.

46. min: Armeenia teeb esimese vahetuse Artur Voskanjani asendab Gevorg Hazarjan.

Jerevanis on hakanud tugevalt sadama.

Esimene poolaeg lõppes seisul 1:1.

43. min: armeenlased löövad jälle väravale, aga Pareiko on endiselt kindel ja püüab löögi.

40. min: Dmitrijev saab trahvikastis löögile, kuid Armeenia väravavaht püüab löögi kindlalt.

38. min: Eesti viigistab 1:1. Konstantin Vassiljev saadab vasaku jalaga ilusa kauglöögi armeenlaste väravasse.

35. min: Henrikh Mhitarjan lööb jälle ohtlikult peale, kuid Pareiko tõrjub.

33. min: Armeenia asub 1:0 juhtima. Henrikh Mhitarjani löögile saab jala vahele Taavi Rähn ning pall maandub Pareiko selja taga.

30. min: armeenlased üritavad jätkuvalt kaugelt, kuid seekord on vastastel siiski sihik paigast ära.

27. min: Armeenia teenib teise nurgalöögi.

24. min: Artavazd Karamjan lööb ohtlikult peale. Pareiko suudab õnneks ohtliku löögi püüda.

21. min: Lindperel on hea võimalus viia Eesti juhtima, kuid tabab siiski posti.

19. min: Armeenia teenib esimese nurgalöögi.

18. min: Patšaijan sooritab järjekordse ohtlikku pealelöögi, kuid Pareiko on endiselt ülesannete kõrgusel.

13. min: Levon Patšaijan sooritab korraliku kauglöögi, kuid Pareiko püüab kindlalt.

10. min: mõlemad meeskonnad veeretavad palli keskväljal.

5. min: kummalgi meeskonnal pole ohtlikke olukordi olnud.

Mängu on vaatama tulnud ka Armeenia president.

Eesti koondise algkoosseisus jooksevad väljakule Sergei Pareiko, Enar Jääger, Taavi Rähn, Raio Piiroja, Ragnar Klavan, Aleksandr Dmitrijev, Martin Vunk, Konstantin Vassiljev, Tarmo Kink, Joel Lindpere, Vladimir Voskoboinikov.

Mängu eel:

Enne tänast mängu on mõlemad võistkonnad valiksarjas pidanud 4 kohtumist, millest Eesti on teeninud 1 ning Armeenia 0 punkti.

Ainsa punkti teenis Eesti meeskond kodumängus Türgi vastu, mis lõppes seisuga 0:0. Võõrsil on tulnud vastu võtta 2:3 kaotus Belgialt ning 0:7 jäädi alla Bosnia ja Hertsegoviinale. Lisaks kaotati koduväljakul 0:3 valitsevale Euroopa meistrile Hispaaniale.

Armeenia alustas valiktsüklit 0:2 kaotusega kodus Türgile, seejärel jäädi võõrsil 0:4 alla Hispaaniale, 0:2 Belgiale ning 1:4 Bosnia ja Hertsegoviinale.

Postimees.ee toob kohtumise põnevamad hetked lugejateni.