Kuue riigi võitlejad astuvad täna Tasku keskuses kaalule

Alik Tseiko kevadisel Raju 9 kaalumisel.

FOTO: Peeter Langovits

Homme, 13. oktoobril toimub Tartus A. Le Coq spordimajas Eesti suurima võitlusspordiliiga juubeliüritus MMA Raju 10. Õhtuste profimatšide ametlik kaalumine leiab aset täna kell 18.00 Tasku keskuses.

Võistlejad astuvad kaalule ja seisavad esmakordselt silmitsi. Üritusele lisavad vürtsi meelierutavad Tartu Ülikooli tantsutüdrukud, samuti on võimalik fännidel end koos Raju sportlastega pildistada ja autogramme koguda.

«Raju kaalumine toimub päev enne üritust, et sportlastel oleks rohkem aega võistluseks taastuda. Kuna kaalu langetamise protsess on väga intensiivne ja kestab mitu nädalat, siis võimaldab pikem taastumisperiood enne matši teha sportlastel võimsama esituse,» rääkis kaalumisest Raju peakorraldaja Ott Tõnissaar.

«Võistluseks kaalu langetades on võimalik kaotada 10 kuni 12 protsenti kehakaalust, pärast kaalumist hakatakse kohe vedelikutaset organismis taastama ning suurem kaal annab puuris kindlasti eelise vastase suhtes,» selgitas Tõnissaar.

Reede õhtul astuvad Tasku keskuses kaalule Eesti sportlased Alik Tseiko, Dmitri Ivanov, Lauri Mägi, Jass Murutalu, Lauri Ülenurm, Henri Hiiemäe, Helin Paara ja Jüri Jõgiste. Lisaks on kaalumisel välissportlased Itaaliast, Prantsusmaalt, Poolast, Venemaalt ja Leedust. Raju 10 võistluskaardiga saab tutvuda siin.

Sportlik vabavõitlus on võitlussport, mis ühendab endas kolm olümpiaala – poksi, maadluse ja judo – ning teised kahevõitlusalad. Raju on Eesti sportliku vabavõitluse liiga, mille matšid toimuvad Eestis ainulaadses, võrkaiaga piiratud puuris.

Esmakordselt on võimalus Raju jälgida ka neil, kes mingil põhjusel kohale tulla ei saa – nimelt tehakse kogu üritusest sport.postimees.ee vahendusel rahvusvaheline HD-kvaliteediga otseülekanne.

Tagasi üles
Back