Nool ise ei tee sellest suuremat numbrit. «Olümpiakomitee juhtide valimistel ei peaks minema nii isikuliseks, et on üks leer ja teine leer,» arvas ka neli aastat tagasi asepresidendi kohta himustanud, ent toona sellest ilma jäänud Nool.
Seekordsetel valimistel autsaideriks peetava Kallase tiimi kuulumine ei pruugi seegi kord teda Eesti spordi juhtimise tippu viia. Või hoopis vastupidi – näiteks Ida-Virumaa skandaalne spordijuht Rene Kundla avaldas arvamust, et võttes Noole oma asepresidendikandidaadiks, tegi Kallas enda teadmata harakiri.
Erki Nool, nõustusid liituma Madis Kallase tiimiga, seega arvad, et tal on võimalus valimised võita?
Pigem on tõenäosus 60:40 Neinar Seli kasuks. Kuid miski pole päris kindel – Kallas on oma nägemuse avalikustanud, aga me ei tea, millega ja kas üldse tuleb välja Seli.
Kas Seli ei püüdnud sind kui olümpiavõitjat ja riigikogu liiget ning muidu sõnakat inimest oma paati meelitada?
Ta pole minuga ühendust võtnud. Kui viimati rääkisime, jäi jutt, et peaksime suvel kohtuma ja neid asju arutama, kuid midagi pole toimunud. Teen sellest järelduse, et Seli ei näe mind oma meeskonnas, vastasel korral oleks ta ju minuga kohtunud ja rääkinud.
Kallase meeskonnaga liitumine näitab, et tema programm on sulle meeltmööda.
Olen Kallase mõtetega tuttav ja näen, et mehes on hasarti. Võtame näiteks treenerite tasustamise probleemi lahendamise läbi maakonna spordikeskuste – iseenesest on sellel mõttel jumet, kuid jätab õhku ka palju küsimärke. Idee nõuab kindlat nägemust, et maapiirkondades ja linnades peavad kaduma ühemeheklubid. Kallas kirjutab oma programmis, et klubide minimaalne suurus võiks olla sada liiget, kuid tegelikult peaksid need olema veel suuremad. Lisaks tuleb selgeks teha, milline funktsioon jääb maakondlike keskuste tekkimisel Audentesele – võib-olla kaovad individuaalalad sellisel juhul sealt sootuks.