Programm sisaldab nii tippsportlastele suunatud olümpiaettevalmistust, Kääriku spordibaasi arendamist kaasaegseks olümpiaettevalmistuse keskuseks kui ka tuge tippspordiga lõpetanutele. Eraldi pälvib tähelepanu võistkondlike spordialade ettevalmistus.
Noorte kaasamise ja spordi juures hoidmise suurendamiseks alustab Eesti Noorte Olümpia, muutuvad Audentese spordikooli komplekteerimise põhimõtted. Oluliseks pean kaitseväe spordirühmade koosseisu suurendamist ning positsiooni tugevdamist vajab ka üliõpilassport.
Koostöös ministeeriumide, kohalike omavalitsuste, EOK toetajate ja maakondlike spordiliitudega maakondades laieneb spordimeisterlikkuse treeningugruppide projekt, mille raames tagatakse õpetaja-metoodiku palgatase vähemalt viiekümnele treenerile. Ühiselt kohalike omavalitsustega võrdsustatakse spordikoolides ja spordiklubides töötavate kutseliste treenerite töötasu õpetaja-metoodiku töötasuga.
Meie tippsportlaste vigastusterohked viimased aastad viitavad nende parema meditsiinilise teenindamise vajadusele, see eeldab lisavõimaluste leidmist koostöös ministeeriumide ja Tartu Ülikooli kliinikumiga eriarstide spordimeditsiinialase täiendusõppe mahu suurendamiseks.
Praktilistele sporditeaduslikele projektidele asutatakse grandifond. Treeneritele, sportlastele ja spordielu korraldajatele hakkab ilmuma erialaajakiri. Jätkuvad mitmed tervise- ja liikumisharrastuse projektid, mille kandepinna suurendamiseks kaasatakse senisest enam ministeeriume ja maakondlikke spordiliite.
Programm käsitleb ka mitte-olümpiaalasid, mis hoolimata tulemuslikust esinemisest tiitlivõistlustel pole seni saanud piisavat tähelepanu ning mille toetuseks luuakse toetusfond. Jõudsime tagasi raha juurde.
Esmalt vajab ülevaatamist hasartmängumaksu puutuv, teiseks peab laiendama Euroopa raha kaasamist, seda nii spordirajatistesse kui suurtesse rahvusvahelistesse võistlustesse, ning kolmandaks tuleks senisest enam koostööd teha Rahvusvahelise Olümpiakomitee toetajatega, kes on esil seni vaid üleilmsetel tiitlivõistlustel.