Eesti kaotas Araabia Ühendemiraatidele, Ahjuperalt esimene koondisevärav

Konstantin Vassiljev (nr. 14) ja Andres Oper (nr. 8) kohtumises Rumeenia vastu.
Konstantin Vassiljev (nr. 14) ja Andres Oper (nr. 8) kohtumises Rumeenia vastu. Foto: Toomas Huik

Eesti jalgpallikoondis pidi täna vastu võtma kaotuse, kui Abu Dhabis jäädi 1:2 alla Araabia Ühendemiraatide koondisele.

Võõrustajad asusid kohtumist juhtima 31. minutil, kui penalti realiseeris Hamdan Al Kamali. Araabia Ühendemiraadid teenisid penalti, kui Eesti keskkaitsja Alo Bärengrub pani käed vastaste karistuslöögi ajal käed vastasmängija seljale. Penalti anti üsna kergekäeliselt, kuna antud olukorras ei lennanud pall üldse selles suunas.

Eesti suutis kohtumise viigistada 45. minutil, kui Jarmo Ahjupera realiseeris hea söödu ja sai kirja esimese koondisevärava. Võõrustajate võiduvärava lõi 70. minutil Ali Ahmed Mabkhout.

Eesti tänane koosseis: Sergei Pareiko, Tihhon Šišov, Alo Bärengrub, Igor Morozov (59. Taavi Rähn), Dmitri Kruglov, Gert Kams (74. Joel Lindpere), Konstantin Vassiljev, Sergei Mošnikov (68. Martin Vunk), Siim Luts (46. Tarmo Kink), Henri Anier (46. Ats Purje), Jarmo Ahjupera (46. Andres Oper).

Mängu käik:

Mängitakse meeskondade hümne. Avavile kõlab kahe minuti pärast.

Eesti algkoosseis: 1-Sergei Pareiko, 2-Tihhon Šišov, 19-Alo Bärengrub, 4-Igor Morozov, 5-Dmitri Kruglov, 6-Gert Kams, 14-Konstantin Vassiljev, 16-Sergei Mošnikov, 7-Siim Luts, 11-Henri Anier, 20-Jarmo Ahjupera.

Avavile on kõlanud ja mäng algas!

3 min

Eestil tekib rünnakuvõimalus, ent pall kaotatakse karistusala joonel

5 min

Anier teeb võitluses palli eest vea, ent kaarti ei teeni

5 min

Kams pääseb ohtlikult palliga vastaste värava ette, ent kaitse suudab niipalju segada, et eestlane kaotab palli

9 min

Ahjupera pääseb väravaesiselt peaga löögile, ent Araabia Ühendemiraatide väravavaht püüab

11 min

Vastased löövad ülikaugelt peale, ent Pareiko püüab

13 min

Araabia Ühendemiraatidele karistuslöök umbes 35 meetri pealt

13 min

Pall jõuab kergelt Pareikoni

15 min

Šišov teeb vea ning vastastele taas karistuslöök. Viga tehti siiski väravast üsna kaugel

15 min

Karistuslöök endast mingit ohtu ei kujuta ning eestlased lahendavad kergelt olukorra

16 min

Anier teenib Eestile nurgalöögi

17 min

Vassiljev annab hea nurgalöögi, kuid eestlastele vilistatakse väravaesises võitluses viga

20 min

Lühikese aja jooksul jääb juba teine vastasmängija kokkupõrke järel murule lebama ning mäng seisab jälle mõne hetke

22 min

Eesti hoiab pikalt palli ja otsitakse oma võimalust, kuid löögini siiski ei jõuta

23 min

Vastased saavad üsna kergelt keskelt läbi ja saadakse ka löögile, mis veereb siiski Pareiko valvatavast väravast mööda

24 min

Bärengrub on saanud jalale viga ja platsile tulevad ka arstid. Tundub, et midagi tõsist ei ole ning keskkaitsja saab jätkata

26 min

Araabia Ühendemiraatidele nurgalöök

27 min

Vastased saavad nurgalöögi järel ohtlikult meie värava lähistel veel palli hoida, kuid lõpuks klaarib Šišov olukorra

29 min

Vastastele taas karistuslöök, sel korral klaarib olukorra Morozov

29 min

Bärengrub paneb vastasmängijale karistusalas käed selga ja teenib selle eest kollase kaardi. Lisaks määratakse vastastele penalti

31 min

Penalti realiseeritakse kindlalt ja Araabia Ühendemiraadid asuvad 1:0 juhtima! Tabamuse autoriks on Hamdan Al Kamali

33 min

Luts annab hea tsenderduse, kuid vastaste puurilukk saab palli oma valdusesse

37 min

Vastased näitavad oma tenilisi oskuseid ja jõuavad hästi meie karistusala lähistele. Lõpuks suudetakse pall siiski ära lüüa

39 min

Anier saab hästi keskelt läbi ja saab ka löögile, kuid kaitsja suudab selle blokeerida

42 min

Eestile nurgalöök

43 min

Vassiljevilt hea nurgalöök ning seejärel saab tsenderdada veel Mošnikov, kuid teisel katsel saab vastaste puurilukk palli enda valdusesse

45 min

Kamsi tsenderdus langeb vastaste saagiks

45 min

Vassiljev lööb kaugelt ohtlikult peale - pall lendab vasaku alanurga suunas, kuid puurilukk siiski püüab mänguvahendi

45 min

Pikk sööt üle väljaku Ahjupera suunas, kes saadab palli ühe puutega tagumisse nurka. Ahjupera esimene värav koondises viigistab seisu 1:1-le!

45 min

Esimene poolaeg läbi!

46 min

Algas teine poolaeg!

46 min

Eesti poolel on tulnud mängu Oper, Kink ja Purje, puhkama lähevad Ahjupera, Anier ja Luts

49 min

Vastaste rünnak lõppeb löögiga üle värava

49 min

Kingilt hea tsenderdus Kamsi suunas, siiski on Kams napilt suluseisus

51 min

Vastastele väravast kaugelt karistuslöök

52 min

Kamsi tsenderdus omasid ei leia

53 min

Kink liigub teravalt karistusala suunas ja saab ka löögile, mille vastaste väravavaht püüab

54 min

Kollane kaart Ali Ahmed Mabkhoutile, kes kukub liiga kergelt eestlaste karistusalas

56 min

Vastased ründavad teravalt ja saadakse ka löögile, mis läheb napilt üle

57 min

58 min

Eesti teeb vahetuse: Morozov tuleb platsilt ära, Rähn mängu

61 min

Vastased on viimastel minutitel olnud selgelt domineerivamaks pooleks

63 min

Vassiljev annab nurgalöögi täpselt Kruglovi jalale. Kruglovi võimas pomm on lendamas lati alla, kuid vastaste puurilukk tõrjub löögi

68 min

Eesti teeb veel ühe vahetuse: Mošnikov puhkama, Vunk mängu

70 min

Ali Mabkhout jookseb Eesti kaitsjate eest ära ja saab löögile - Pareiko esmalt tõrjub, kuid ründaja saab uuesti löögile ja saadab palli väravasse! Araabia Ühendemiraadid juhivad 2:1!

72 min

74 min

Eesti vahetab: Kams puhkama, Lindpere mängu

78 min

Lindpere tsenderdus omasid ei leia

82 min

Araabia Ühendemiraadid hoiavad viimastel minutitel rohkem palli

83 min

Kruglovi tsenderdus langeb vastaste väravavahi saagiks

85 min

Vastaste terav rünnak lõppeb pealelöögiga, mis läheb siiski mööda

88 min

Pärast kerget mänguseisakut kohtumine jätkub

89 min

Eesti teenib karistusala lähistelt karistuslöögi

89 min

24 meetrit väravani

89 min

Vassiljev mängib palli lahti ja lööma läheb Kink, kelle löögi väravavaht püüab

90 min

Käivad lisaminutid

90 min

Kohtunik annab lõpuvile. Araabia Ühendemiraatidele 2:1 võit.

Võrreldes neljapäeval 2:1 võidu Omaani üle toonud koosseisuga, on peatreener Tarmo Rüütli käsutuses põhijõududest nüüd Konstantin Vassiljev, Sergei Pareiko, Joel Lindpere, Tarmo Kink, Andres Oper ja teised.

Jooksvas FIFA edetabelis on Eesti 84. kohal, Araabia Ühendemiraadid 109. positsioonil. Viimastes kohtumistes on Eesti tänased vastased näidanud head vormi. Oktoobris võideti 6:2 Bahreini ja viigistati 2:2 Usbekistaniga, septembris alistati 3:0 Kuveit ja kaotati 0:1 Jaapanile, kirjutab jalgpall.ee.

MM-valikturniiril langeti konkurentsist kolmandas ringis, kui alagrupis jäädi Lõuna-Korea, Liibanoni ja Kuveidi järel viimaseks.

Seni ainsat korda olid meeskonnad vastamisi 1999. aastal samuti Abu Dhabis, kui lepiti 2:2 viiki. Eesti väravad lõid toona Martin Reim ja nüüdki rivis olev Andres Oper. Taastutvust sobitab ühendemiraatidega ka Joel Lindpere, kes esimeses matšis tegi oma koondise debüüdi.

Otseülekanne tänasest mängust algab ETVs kell 17.25, mängu 2. poolaega näitab ETV2 algusega kell 18.30.

Postimees teeb kohtumisest tekstipõhise ülekande.