Rock korraldas Valga vastu viskekontserdi, Tarvas sai kindlalt jagu TTÜst

Tartu Rock andis küll Kalev/Cramo vastu käest suure edu, ent võttis siiski magusa võidu. Foto: Margus Ansu

Korvpalli Balti liigas alistas Tartu Rock 98:66 Valga, Eesti meistriliigas sai Rakvere Tarvas samuti kindlalt 76:61 jagu TTÜst.

Rock pööras mängu enda kasuks teise veerandaja algul tehtud 23:0 spurdiga. Tartlaste parimana viskas Ivan Neljubov 22 punkti, käe said valgeks kõik 12 platsil käinud meest. Valga parim oli Robert Peterson 14 punktiga. Rockil on alagrupi liidrina 7 võitu ja üks kaotus, Valgal viimasena võit ja kuus kaotust.

Tartu Rock - Valga 98:66 (59:29)

Tartu: Neljubov 22p, Leppik 19p, Dimsa 11p, Veideman 9p, Eichfuss 8p, Saage 8p, Ingram 5p, Doronin 5p, Allingu 4p, Nõmm 3p, Sutt 2p, Kriisa 2p

Valga: Peterson 14p, Vares 12p, Järveläinen 11p, Oja 10p, Cunda 6p, Grafs 6p, Leok 5p, Grim 2p

Tarvas - TTÜ 76:61 (39:22)

Tarvas: Tamm 16p, Lindmets 15p ja 11lp, Umbrasko 14p, Saks 12p, Raley-Ross 12p, Laksa 7p

TTÜ: Akenpärg 11p, Arnold 11p, Makke 10p, Saarmets 9p, Keedus 8p, Keres 6p, Kaja 5p, Raudla 1p

Tarvas võidab TTÜ vastu avaveerandi 22:13

Rock haarab Valga vastu juba esimese kümne minutiga 26:18 edu

Rocki kasuks on Ivan Neljubov toonud juba 12 punkti

Tarva ja TTÜ mängus on teist veerandit mängida 6.30, Tarvas juhib 28:16

Tartus on teist veerandaega mängitud viis minutit ja Rock on selle ajaga visanud 18 punkti, Valga mitte ainsatki!

Tartlaste edu seega juba 44:18

Kui veerandaja lõpuni jääb 4.18, saab Taavi Leok viimaks Valga poolel palli korvi, seis on aga juba 49:20

Teise veerandaja seis on Tartu kasuks 28:4 ja mänguseis 54:22, avapoolaja lõpuni kolm minutit

Tarva ja TTÜ mängus on samuti poolaja lõpuni kolm minutit ja Tarvas juhib ikka kümnekonna punktiga, 31:20

Tartu võidab poolaja Valga vastu 59:29

Silver Leppiku arvel on Tartu parimana 13 punkti, Ivan Neljubovil 12 ja Egidijus Dimsal 11 punkti, platsil on käinud kõik kaksteist meest

Valga kasuks on Veljo Vares visanud 10 punkti

Tarvas võidab TTÜ vastu poolaja samuti suurelt 39:22

Juris Umbraško ja Reimo Tamme arvel on 9, Brandis Raley-Rossil 8 punkti

TTÜ eest on Kiur Akenpärg parimana visanud 6 punkti

Valga tegi küll Tartu vastu kolmanda veerandaja alustuseks 9:0 spurdi, kuid Tartu edu on pärast Neljubovi pealtpanekut endiselt 63:38

Tarvas juhib kolmanda veerandaja keskel TTÜ vastu 49:26

3.20 kolmandat veerandit mängida, Tartu juhib 70:44

Tarvas on ees 53:30

Kolmanda veerandaja järel juhib Rock Valga vastu 81:47

Tarvas on TTÜ vastu kolmanda veerandaja järel peal 64:40

Timo Eichfussi kolmese järel juhib Tartu seitse minutit enne mängu lõppu 88:53

Kolm minutit lõpuni, Rock juhib 91:58

Tarva ja TTÜ mängus jääb lõpuni neli minutit, Tarvas juhib 70:54