Pärnu sai Balti liiga põnevusmängus tähtsa võidu, Valga ja Rapla kaotasid

Augustas Peciukevicius.
Augustas Peciukevicius. Foto: Ants Liigus / Pärnu Postimees

Korvpalli Balti liigas oli täna võistlustules kolm Eesti klubi. Üliraske, aga magusa võidu sai Pärnu, alistades koduväljakul 94:91 Valmiera. Kaua suurelt juhtinud pärnakad lasid vastase viimasel veerandil järele, kuid 26 punkti toonud Augustas Peciukeviciuse ja 23 punkti kogunud Osvaldas Matulionise võimsa mängu toel saadi siiski võit. Rain Raadik lisas 22 punkti ja võttis 13 lauapalli.

Pärnul on nüüd tabelis neljandana 2 võitu ja 3 kaotust, Valmieral kolmandana 3 võitu ja 4 kaotust.

Rapla jäi võõrsil 58:71 alla Palangale, Valga aga 58:75 Lietkabelisele.

Mängude käik:

Lietkabelis on Valga vastu teinud sisse kiire 16:5 edu, esimest veerandaega on mängida 4.26

Valga on Lietkabelise vastu vahe sisse lasknud - 37:49

Valmiera suutis vahepeal natuke vahet vähendada, kuid Pärnu on jälle 71:56 ette rebinud, kolmanda veerandi lõpuni 2.20

Valga kaotab Lietkabelisele 58:75

Rannar Raap tabab kaks vabaviset ja Pärnu edu on kaks minutit enne mängu lõppu taas kümme punkti, 89:79

Pärnu edu 89:83, mängida jääb 1.14 ja Valmiera võtab minutilise mõttepausi

Raadik tabab üliolulise kahese, Ziedins vastab pärast kahte Valmiera ründelauapalli samaga, kuid mängida jääb veel vaid 35 sekundit, Pärnu ees 92:85

92:88 - Ziedinsilt kiire kolmene, mängida 29 sekundit ja Raap läheb vabaviskejoonele

92:91 - Raap viskab mõlemad vabavisked mööda ja Ziedins tabab uuesti kolmese!

Mängida 21 sekundit

94:91- Peciukevicius tabab kahest vabaviskest ühe, kuid tähtsal hetkel saab ründelauapalli Matulionis, talle tehakse viga ja temagi tabab kahest ühe

Ziedins saab veel viskele, kuid mööda - Pärnu saab üliraske, aga väga tähtsa võidu

Pärnu alistab Valmiera 94:91

Rapla võitis küll avapoolaja nelja punktiga, kuid kolmanda veerandajaga suudeti visata vaid 9 ning teise poolajaga kokku 20 punkti. Raplakate parim oli 13 punktiga Andre Pärn, Raido Ringmets tõi 10 ja Rauno Nurger 9 punkti. Palanga parimad olid Parrish Brown 19 ja Evaldas Lengvinas 18 punktiga. Raplal on nüüd alagrupi viimasena viiest mängust üks võit ja neli kaotust, Palangal kaks võitu ja kolm kaotust.

Valga parimana kogus Joonas Järveläinen 15 punkti ja võttis 8 lauapalli, Morgan Scott Grim viskas 11 punkti. Valga on oma alagrupis ühe võidu ja seitsme kaotusega viimasel kohal.