Kümmel edestas klassikatehnikas Jauhojärvit ja Veerpalut

Peeter Kümmel
Peeter Kümmel Foto: Toomas Huik
Lapimaal peetud murdmaasuusatamise Torniolaakson Hiihto Cup lõppes Ainiovaaras sõidetud 10 km klassikadistantsiga, kus esikoha noppis Peeter Kümmel.

Teist võistlust järjest just klassikatehnikas kuulsad konkurendid seljataha jätnud Eesti sprindikoondise üks liidreid lõi finišis Holmenkolleni klassikamaratoni võitjat soomlast Sami Jauhojärvit 2,2 ja Andrus Veerpalut 10,3 sekundiga. Vahur Teppan oli 43,1 sekundilise kaotusega viies, Martti Himma sai 11. ja Timo Juursalu 12. koha, kirjutab ERR Sport.

Neljapäevase Tornio Cupi, kus kahel esimesel päeval sõideti Alatornios ja Pellos 10 km vabatehnikas ja seejärel Ylläsel ja Torniolaaksol 10 km klassikat, võitis 300 punkti kogunud Jauhojärvi. Kümmel jäi teisena maha vaid 10 punktiga, Veerpalu oli 210 silmaga kolmas ja Teppan 124 punktiga kuues.