Rock langes eurosarjas konkurentsist, Kalev/Cramole Balti liigas kuues võit

Gregor Arbet (sinises).
Gregor Arbet (sinises). Foto: Liis Treimann

Tartu Rock langes korvpalli Eurochallenge'i sarjas konkurentsist, kui alagrupiturniiri viimases voorus alistas Južnõi Himik koduväljakul 89:66 Gaz Metani. Mõlemad meeskonnad kogusid alagrupis neli võitu ja said kaks kaotust ning kindlustasid mõlemad sellega edasipääsu.

Rockil seisab täna õhtul võõrsil ees mäng prantslaste JDA Dijoniga ning selle matšiga selgub, et kumb meeskond lõpetab alagrupi kolmandana ja kumb neljandana.

Balti liigas teenis BC Kalev/Cramo kahe kaotuse kõrvale hooaja kuuenda võidu, kui võõral väljakul alistati 82:74 Valmiera. Kalevlaste kasuks viskasid Gary Wilkinson ja Bamba Fall 17 punkti. Kalevlased lõpetasid D-alagrupi teise kohaga ning tagasid endale kindlalt edasipääsu järgmisesse ringi.

Balti liigas tundis täna võidurõõmu ka Valga Maks ja Moortis, kes alistas koduväljakul 92:70 Jelgava. Võitjate kasuks viskas Morgan Scott Grim 26 punkti. Valgal on nüüd Balti liiga turniiritabelis kaks võitu ja seitse kaotust, mis annab neile B-alagrupis kuue meeskonna konkurentsis viienda koha.

Eesti liigas teenis väärtusliku võidu TTÜ, kes alistas pingelises heitluses koduväljakul 75:74 Pärnu. Võitjatele tõi Kiur Akenpärg 25 punkti ja kaotajatele Augustas Peciukevicius 21 silma.

Mängude käigud:

-

Himiku ja Gaz Metani kohtumine on alanud!

-

Ukrainas on alanud kolmas veerandaeg ning Himik on asunud juba 52:31 juhtima, kolmanda veerandaja lõpuni 8.15

-

Eest liiga kohtumises juhib Pärnu 33:26 TTÜ vastu, 5.16 teise veerandaja lõpuni

-

Kalev/Cramo on asunud Valmiera vastu 22:21 juhtima, teise veerandaja lõpuni 6.40

-

Himik juhib juba 60:34, kolmanda veerandaja lõpuni 5.25. Tundub, et Rocki eurohooaeg lõppeb täna õhtul toimuva kohtumisega Prantsusmaal

-

Pärnu juhib Eesti liigas TTÜ vastu 42:33, 1.34 teise veerandaja lõpuni

-

Kalev/Cramo on Lätis jäänud Valmiera vastu taas kaotusseisu ning valmiera juhib 3.32 enne teise veerandaja lõppu 28:27

-

Balti liiga kohtumises on väljakule tulnud ka Valga Maks ja Moorits ning Jelgava

-

Valga ja Jelgava vahelise kohtumise seis on 8:8 viigis, esimese veerandaja lõpuni 5.29

-

Himik alistas 89:66 Gaz Metani ja kindlustas endale sellega Eurochallenge'i turniiril alagrupist edasipääsu. Rock on seega konkurentsist väljas.

-

Kalev/Cramo alistab 82:74 Valmiera ja teenib sellega Balti liigas hooaja kuuenda võidu

-

Eesti liiga põnevuskohtumises sai võidurõõmu tunda TTÜ, kes alistas koduväljakul 75:74 Pärnu

-

Balti liigas on võidule lähedal Valga, kes juhib Jelgava vastu 70:47, lõpuni 9.42

-

Valga juhib Jelgava vastu 84:61, kohtumise lõpuni 2.55

-

Valga juhib 91:69, lõpuni 43 sekundit

-

Valga alistab Jelgava 92:70 ning teenib Balti liigas teise võidu

Rocki saatus võib seejuures selgeks saada juba enne nende matši algust. Nimelt kohtuvad Eurochallenge’i D-alagrupis ukrainlaste Himik ja rumeenlaste Gaz Metan Medias juba Eesti aja järgi kell 18.00 ja kui selle matši võidab Himik, siis langeb Rock koheselt konkurentsist.

Balti liigas on täna võistlustules Eesti klubidest Kalev/Cramo ja Valga Maks ja Moorits. Kalev/Cramo kohtub võõral väljakul Valmieraga (kohtumine algab Eesti aja järgi kell 18.30) ning Valga mängib koduväljakul Jelgavaga (kohtumine algab kell 19.00).

Eesti liigas lähevad kell 18.30 vastamisi TTÜ ja Pärnu Korvpalliklubi.

Rocki ja JDA Dijoni Eurochallenge’i kohtumine algab prantslaste koduplatsil eesti aja järgi kell 21.00.