Uuest aastast ehk 1. jaanuarist lõppes Põhjala leping ning Eesti Judoliit kuulutas selle nädala alguses välja konkursi peatreeneriametisse uue inimese leidmiseks, kandideerida on võimalik 1. veebruarini. «Ma ei ole veel midagi otsustanud, natuke mõtisklen, kaalun kõiki poolt- ja vastuargumente, aega ju on,» tunnistab Põhjala, kes ei ole endas veel selgusele jõudnud, kas tahaks üldse ametis jätkata. «Mingi sisemine tahtmine ikka veel on, sellepärast mõtlengi jätkamisele. Kui midagi pole, siis ei mõtleks ka.»
Oma kandideerimist kinnitas aga Põhjala endine õpilane, 2000. aasta Sydney olümpial pronksmedali võitnud Aleksei Budõlin, kes usub, et Eesti judo vajab muutusi.
«Otseselt viga ei ole midagi, lihtsalt Aavol on oma süsteem, aga mina arvan, et nüüd võiks proovida teistsugust süsteemi, mida mina pakun,» selgitab 36-aastane Budõlin. «Eks ole näha, kas see toob mingi resultaadi, kuid loodan, et toob. Tahaksin Eesti judole uut elu sisse puhuda.»
Põhjala arvates pole peatreeneriametisse kandideerimisel mõtet muudatustest rääkida, kuna suur töö sportlastega tuleks ära teha juba enne koondist. «Olen ikka mõelnud ka oma programmi peale, aga mis muudatusi siin ikka teha,» mõtiskleb Põhjala, lisades Budõlini juttude kohta: «Mind enam suurte juttudega ei mõjuta. Suurt juttu võib igaüks ajada, see pole väga tõsiseltvõetav.»
Ta nendib, et praegune seis Eesti judos just kõige roosilisem pole ning hiilgeajad jäävad 2000. aastate algusesse. «See on loomulik, et sport käib üles-alla, hoopis olulisem küsimus on see, palju on klubidest noori andeid peale tulemas,» tõdeb ta. «Koondis pole see koht, kus noorest hakatakse tippsportlast vormima, vaid sinna ootame ikka sportlast, kes on juba millekski valmis. Põhitöö peab toimuma klubides, kuid see on juba kogu Eesti spordipoliitika küsimus, kuidas klubid noori ette valmistavad, kas suunitlusega tippspordile või mitte.»