Erkmaa KK ei suutnud Liepajas veel võiduarvet avada

Korvpall.
Korvpall. Foto: Urmas Luik

Euroopa noorte korvpalliliiga (EYBL) eliitdivisjoni teise etapi teisel mängupäeval Liepajas ei õnnestunud Erkmaa korvpallikooli kuni 15-aastaste poiste rivistusel võiduarvet avada.

Avaetapil Riias neli võitu noppinud tartlased, kelle koosseisus ei mängi sellel nädalalõpul nende üks liidreid Hugo Erkmaa, said hooaja neljanda kaotuse tulemusega 36:71 esimeste hulka kuuluvalt Moskva Trintalt ja viienda tasavägise heitluse järel numbritega 57:61 Šarunas Marciulionise korvpalliakadeemialt.

Kui moskvalastega kallutati avaveerandaeg enda kasuks 16:15, siis sealt edasi rohkem midagi rõõmustavat ei juhtunud. Suurele vaheajale läksid tartlased tagaajaja rollis 25:36, otsustavat neljandat perioodi alustati aga juba suures, 29:60 kaotusseisus. Kolmandat mängu järjest sel turniiril survestasid vastased treener Aivo Erkmaa hoolealuseid tiheda pressinguga, mille tulemuseks olid Erkmaa KK järjestikused pallikaotused - matši lõpetuseks kogunes neid tervelt 44.

Carlos Jürgens viskas Erkmaa KK kasuks 13 ja Tom Kaldre kaheksa punkti. Endise tuntud korvpalluri, kahekordse (1994, 1998) MM-i hõbemedalisti Dmitri Domani juhendamisel mänginud Trinta edukamana tõi tema poeg Aleksei Domani 14 punkti.

Õhtupoolne mäng Marciulionise korvpalliakadeemiaga oli tartlastel sootuks teisest puust ja tasavägise heitluse võitja selgus sisuliselt viimasel minutil. Häid võiduvõimalusi evinud Erkmaa KK mängijatel nappis lõpus enesekindlusest ja nii tuli tunnistada leedulaste 61:57 (poolaeg 30:29) paremust. Samuti langesid otsustavate hetkede saabudes vigadega välja paar olulist mängumeest, Tom Kaldre ja Kaspar Erik Puusepp.

Puusepa arvele kanti kokkuvõttes 16 punkti ja üheksa lauapalli, Carlos Jürgens toetas kaaslasi 11, Kaldre üheksa punktiga. Turniiri viimases kohtumises läheb Erkmaa KK pühapäeval algusega kell 10.30 kokku Kaunase Aisciaiga.