Kokku on praegu uurimise all ligi 700 jalgpallimängu, nendest 380 on peetud Euroopas. Matšide tulemuste mõjutamises kahtlustatakse kokku 425 ametnikku ja mängijat, kes on oma juhised saanud kurikaeltelt, kelle jäljed viivad paljudel juhtudel Singapuri. Nende matšidega seotud kurikaelte kasum olevat praegustel andmetel olnud kaheksa miljonit eurot.
Tänu internetiajastule on spordile panustamine muutunud aina lihtsamaks, 2010. aastast pärit näide on üsna ilmekas näitamaks, kui suur raha selles maailmas tegelikult liigub. Nii panustati 2010. aasta jalgpalli MMi mängudele ametlikes kihlveokontorites kokku summa, mis ületab Eesti riigi aastaeelarve (üle seitsme miljardi euro) neljakordselt! Kõige rohkem panuseid tehakse Aasias, kus kihlveod on mõnes riigis igapäevase kultuuri osa.
Ohvreid valitakse hoolikalt
Kui kusagil liigub palju raha, siis üritavad kuritegelikud jõud seda oma kasuks pöörata. Ohvrite leidmiseks kasutatakse aga võtteid, mis on kuritegelikus maailmas üldlevinud. «Eks potentsiaalset ohvrit õpitakse hästi tundma ning sobilike inimestega üritatakse tekitada rahalisi suhteid. Hiljem juba survestatakse neid mängutulemustega manipuleerima,» tõi Eesti Jalgpalli Liidu infojuht Mihkel Uiboleht näite kurikaelte värbamistööst jalgpallurite seas.
«On ka näiteid, kus endised mängijad teevad kurikaelte tarbeks värbamistööd, kuna nemad äratavad vähem tähelepanu. Vaesematele klubidele lähenetakse isegi juhtkondade kaudu ja pakutakse neile tasuta või odavaid mängijaid, kes teenivad oma tasu siis loomulikult muudmoodi välja. Näiteid on ka selle kohta, kuidas kohtunikku on üritatud täis joota ja siis talle naisi külge pookida ning hiljem juba šantažeerida,» lisas Uiboleht.