Laskesuusatamise MMil tegi meestest parima sõidu Kauri Kõiv

Kauri Kõiv.
Kauri Kõiv. Foto: NordicFocus

Tšehhis Nove Mestos täna jätkuval laskesuusatamise MMil on täna kavas esimesed individuaaldistantsid. Meeste 10 km sprindidistantsil sai eestlastest parima koha Kauri Kõiv, kes oli ühe möödalasu juures 31.

Roland Lessing eksis tiirudes kolm korda ja sai 72. koha, Indrek Tobreluts oli viie möödalasu juures 87. kohal ja Daniil Steptšenko sai kolme möödalasuga 90. koha. Maailmameistriks tuli norralane Emil Hegle Svendsen, hõbeda sai prantslane Martin Forucade ja kolmas oli sloveen Jakov Fak.

Sõidu käik:

Meeste 10 km sõit on alanud!

Favoriitidest on juba rajal Tarjei Bo, Anton Šipulin, Martin Fourcade, Emil Hegle Svendsen.

Rajale pääseb ka Indrek Tobreluts.

Esimese tiiru järel juhib hetkel Tarjei Bo, talle järgnevad Andreas Birnbacher ja kodupubliku lemmik Jaroslav Soukup.

Fourcade läheb Bo ees 10,1 sekundiga liidriks.

Svendsen laseb samuti puhtalt ja haarab ise esikoha.

Jevgeni Ustjugov läheb esimese tiiru järel kolmandale kohale.

Tobrelutsu avalaskmine kahjuks ebaõnnestub - kaks viimast märki jäävad üles ja tuleb minna kahele trahviringile.

Bo ja Soukup eksivad mõlemad püstitiirus koguni kaks korda.

Ka Fourcade peab tegema ühe trahviringi, kuid läheb hetkel teise tiiru järel ikkagi liidriks.

Teine on üllatusmees Krasimir Anev, kes tiirudes ei ole eksinud.

Ka Svendsen eksib püstitiirus korra.

Šipulin läheb finišis hetkel liidriks.

Svendsen läheb teise tiiru järel Fourcade'i ees 10 sekundiga liidriks.

Ustjugov eksib püstitiirus samuti ühe korra.

Hetkeseis esimese tiiru järel: 1. Svendsen, 2. Fourcade +3,1, 3. Lukas Hofer +5,2, kui avatiiru on läbinud 50 meest.

Täna puhtalt lasknud prantslane Alexis Boeuf tõuseb teise tiiru järel kolmandaks.

Tobreluts eksib püstitiirus koguni kolm korda - täiesti ebaõnnestunud võistlus

Lamades tiirus puhtalt lasknud legendaarne Ole Einar Bjorndalen läheb hetkel liidriks.

Svendsen edestab finišis Fourcade'i 8,1 sekundiga.

Hetkeseis finišis: 1. Svendsen, 2. Fourcade (+8,1), 3. Šipulin (+32,9)

Boeuf läheb ise finišis kolmandaks, Svendsenist maas 25 sekundit.

Teise tiiru järel on teisel kohal puhtalt lasknud Dmitri Malõško, kaotust Svendsenile vaid 5,8 sekundit.

Kolmandaks läheb sama ajaga Jakov Fak.

Bjorndalen eksib püstitiirus viimasel lasul ja läheb viiendale kohale, kuid kaotust on Svendsenile vaid 10,2 sekundit.

Malõško läheb finišis kolmandale kohale.

Steptšenko eksib esimeses tiirus korra.

Jakov Fak tõuseb ise finišis kolmandale kohale.

39-aastane Bjorndalen täna siiski medalile ei jõua - hetkel finišis neljas koht.

Hetkeseis finišis: 1. Svendsen, 2. Fourcade, 3. Fak.

Kauri Kõiv eksib lamades tiirus kohe esimesel lasul, kuid neli järgmist tabavad.

Finišis pole hetkel esikuuikus midagi muutunud.

Steptšenko eksib püstitiirus kaks korda.

Roland Lessing pääseb viimase eestlasena samuti rajale.

Kauri Kõiv laseb püstitiirus puhtalt.

Hetkel on eestlane püstitiiru järel 25. kohal.

Lessing eksib lamades tiirus ühel lasul.

Kõiv lõpetab ja läheb hetkel 29. kohale, Tobreluts praegu 64. ja Steptšenko 65. kohal.

Lessing vääratab püstitiirus kaks korda ja peab minema trahviringidele.

Kõiv langeb 30. kohale.

Kõiv kukub veel ühe koha võrra.

Lessing lõpetab ja läheb 67. kohale.

Kauri Kõiv lõpetabki parima eestlasena 31. kohal.

Enne võistlust:

Eesti meestest lähevad täna rajale Indrek Tobreluts (stardinumber 38), Daniil Steptšenko (nr 82), Kauri Kõiv (nr 93) ja Roland Lessing (nr 120). Kokku teeb meeste võistlusel kaasa 136 sportlast.

Naistest esindavad Eestit täna Johanna Talihärm (nr 9), Kadri Lehtla (nr 39), Darja Jurlova (88) ja Grete Gaim (nr 103). Naisi on rajal kokku 115.