Tiitlikaitsja Celtics lõi otsustavas mängus Chicago Bullsi

Boston Celticsi mängija Paul Pierce.
Boston Celticsi mängija Paul Pierce. Foto: Reuters / Scanpix

Korvpalliliigas NBA vajas tiitlikaitsja Boston Celtics seitset mängu, et alistada Chicago Bulls lõpuks võitudega 4:3.

Ajaloolises seerias, kus kokku mängiti seitse lisaaega, sai Celtics koduplatsil otsustavas mängus Bullsist jagu 109:99 ja kohtub nüüd Idakonverentsi poolfinaalis Orlando Magicuga.

Celtics pani võidule aluse teise veerandaja 29:11 paremusega, kuid Bulls jätkas visalt ning kahandas otsustaval perioodil korduvalt vahe kolmele silmale, vahendab ERR Sport. Kodumeeskonna mängijate närvid olid lõpuminutitel raudsed, sest järjepanu tabati viimased 11 vabaviset.

Ray Allen tõi võitjatele 23 ja Paul Pierce 20 punkti, Bullsi ei aidanud ka Ben Gordoni 33 silma.

Viimane edasipääseja selgub homme kui otsustava lahingu peavad Atlanta Hawks ja Miami Heat.

Edasi on pääsenud Idakonverentsist Cleveland, Orlando ja Boston ning Läänekonverentsist Los Angeles Lakers, Denver, Dallas ja Houston.