Kalev/Cramo kaotas kindlalt Vene koduklubile, kalevlased kohtuvad leedulastega ja Prienai Tarvaga

Siim-Sander Vene (palliga) kohtumises Kalev/Cramo vastu.
Siim-Sander Vene (palliga) kohtumises Kalev/Cramo vastu. Foto: Liis Treimann / Postimees

Korvpalli Balti liiga G-vahegrupi viimases kohtumises alistas Eesti koondislase Siim-Sander Vene tööandja Prienai Rudupis koduplatsil 84:63 Kalev/Cramo ning tagas endale sellega grupis viie võidu ja ühe kaotusega esikoha. Kalev/Cramo sai viie võidu ja ühe kaotusega alagrupis teise koha (omavahelistes kohtumistes jäi Prienai plussi).

Võitjate kasuks viskas täna Gintaras Kadziulis 22 punkti. Vene viibis võitjate ridades platsil 21 minutit ning viskas selle ajaga kuus punkti ja võttis kaks lauapalli. Kalevlaste resultatiivsemad olid Gary Wilkinson 19 ja Rait Keerles 17 silmaga.

Prienai kindlustas tänu võidule alagrupis ka esikoha ning veerandfinaalis minnakse nüüd vastamisi Rakvere Tarvaga. Kalev/Cramo kohtub kaheksa parema seas aga leedulaste Pieno Zvaigzdesiga. Ülejäänud veerandfinaalides lähevad vastamisi Tartu Rock – Riia Barons ja Ventspils – Šiauliai.

Ühes tabelipooles on Rock – Barons ja Prienai – Tarvas ja teises tabelipooles on Ventspils – Šiauliai ja Kalev/Cramo – Pieno Zvaigzdes.

84:63

Prienai teenib kindla võidu ja kindlustab endale vahegrupis esikoha. Prienai läheb veerandfinaalis nüüd vastamisi Rakvere Tarvaga. Kalev/Cramo läheb veerandfinaalis vastamisi Pienoga

Kalev/Cramol on G-vahegrupis praegu viis võitu ja Prienail neli võitu ning  üks kaotus. Kuna kalevlased võitsid esimese omavahelise kohtumise 80:68, siis piisab neile alagrupis esikoha kindlustamiseks ka 11 punktilisest kaotusest.

G-vahegrupi võitja läheb veerandfinaalis vastamisi Rakvere Tarvaga ning teisel positsioonil lõpetav meeskond kohtub leedulaste Pieno Zvaigzdesiga. Ülejäänud kahes veerandfinaalis lähevad vastamisi Tartu Rock – Riia Barons ning Ventspils – Šiauliai.

Prienai ja Kalev/Cramo kohtumine algab täna Leedus kell 17.00. Postimees.ee hoiab lugejaid kohtumise käiguga kursis.