Heategevuslikul teatejooksul teeb kaasa rekordarv õpilasi

Eelmisel aastal võttis 12 linnas peetud teatejooksust osa 5526 last ja noort 178 koolist, fotol teevad noored soojendusjooksu karateka Marko Luhamaaga Tartus.

FOTO: Lauri Kulpsoo

Juba neljandat korda toimuvale üle-eestilisele heategevuslikule Teatejooksule on rekordiliselt registreerunud ligi 7500 last ja noort, kes kogunevad sel neljapäeval, 7. mail 18 paigas üle Eesti, et joosta õnnetuse läbi liikumisvõime kaotanud laste toetuseks.Jooksu eestvedaja Erik Pallase sõnul on Teatejooks kiirelt kasvanud Eesti suurimaks laste- ja noortespordiürituseks.

«Laste soov head teha on muljetavaldav - kui juba mullu võttis osa üle 5700 lapse üle Eesti, siis tänavu on osalejate arv suurenenud pea poole võrra. Samuti on meeldiv näha, et Eesti lapsed liiguvad rohkem kui varem - on ju Teatejooksul oluline mitte kiirus ja võit, vaid osavõtt,» ütles Pallase.

Ka tänavu näitavad noortele soojendusvõimlemisega eeskuju tuntud Eesti tippsportlased. Tallinnast Tammsaare pargist saadab heatahtlikele noortele üle Eesti oma tervitused president Toomas-Hendrik Ilves.

Teatejooks toimub tänavu samaaegselt Tallinnas kesklinnas ja Nõmmel, Haapsalus, Jõgeval, Kohtla-Järvel, Kuressaares, Kärdlas, Narvas, Otepääl, Paides, Pärnus, Rakveres, Raplas, Sillamäel, Tartus, Toilas, Valgas ja Viljandis. Sel aastal on üritus võtnud rahvusvahelised mõõtmed - Valga Teatejooksule tulevad jooksma ka 17 võistkonda Lätist ning Haapsalu Teatejooksul võtab koha stardijoonel sisse koguni üks Norra võistkond.

Osalevad 10- kuni 16-aastased lapsed, jooks peetakse viies vanusegrupis 5., 6., 7., 8. ja 9. klassi noortele. Võistkonnas on kaheksa liiget, iga laps läbib 200-meetri pikkuse distantsi. Iga kool võis välja panna piiramatul arvul võistkondi, samuti võivad osaleda sõpruskondade võistkonnad. Registreerumine on praeguseks lõppenud.

Teatejooksu tulud ning aastaringselt avatud Elioni heategevusnumbrile 900 7777 ja DnB NORD panga heategevuskontole 9620100009926 laekuvad annetused lähevad Haapsalu Neuroloogilise Rehabilitatsioonikeskuse (HNRK) toetuseks, kus ravitakse liikumisvõime kaotanud lapsi.

Annetuste eest soovib HNRK rajada 4 miljonit krooni maksva Baltikumis ja Skandinaavias ainulaadse mängupargi, mille tehnilised võimalused lubaksid ratastooli kasutavatel lastel muretult ja lihtsalt mängida, supelda ning lihtsamaid tervisespordialasid harrastada.

Ratastooli-mängupargi patrooni DnB NORD Panga juhataja Hans Pajoma sõnul on soov innustada lapsi rohkem liikuma ning aidata seeläbi ka neid, kes õnnetuse tõttu ise liikuda ei saa. «Loodame, et rekordilise osalejate arvu ja uute linnade lisandumisega Teatejooksule kasvavad sel aastal ka laste raviks ja ratastooli-mängupargi loomiseks minevad annetussummad,» ütles Pajoma.

Idee Teatejooksu korraldamiseks on tulnud Norrast, kus üle kümne-aastase traditsiooniga TineStaffeteni teatejooksul osaleb üle riigi korraga ligikaudu 100,000 noort ning millest on võimalus osa võtta ka ühel Teatejooksul osaleval võistkonnal, Norrasse sõitev võistkond selgitatakse välja loosi teel.

Tagasi üles