Itaalias suurepärase jooksu teinud Nurme oli lähedal Loskutovi rekordile

Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme Foto: Elmo Riig / Sakala

Tiidrek Nurme sai täna Itaalias Roma-Ostia poolmaratonil parima eestlasena 12. koha ajaga 1:03.13, mis annab talle Eesti kõigi aegade edetabelis teise koha.

Pavel Loskutovile kuuluvast Eesti rekordist jäi Nurmel puudu 13 sekundit. Loskutov jooksis 2001. aastal Göteborgis distantsi täpselt 1:03.00-ga, kirjutab Jooksuportaal.

Parima Eesti naisena läbis Itaalias toimunud poolmaratoni Leila Luik, saades naiste arvestuses 11. koha lõpuajaga 1:13.57, mis on Eesti kõigi aegade edetabelis kolmas tulemus. Evelin Taltsile kuulus 15. koht ajaga 1:16.53. Lily Luik sai 17. koha ajaga 1:19.26.

Poolmaratoni võitis meestest keenialane Wilson Kiprop 59.15-ga. Ka kaks järgmist kohta läksid Keeniasse. Teise koha sai Kwemon Robert Chemosin 59.19-ga ja kolmanda koha Simon Cheprot 59.20-ga. Naistest võitis poolmaratoni keenialanna Flomena Cheyech  Daniel ajaga 1:07.39.