Venemaa tuli maailmameistriks

Peep Pahv
Venemaa ja Kanada selgitavad maailmameistri.
Venemaa ja Kanada selgitavad maailmameistri. Foto: Reuters / Scanpix

Jäähoki MMil Šveitsis alistas Venemaa finaalis Kanada 2:1 ning tuli teist aastat järjest maailmameistriks. Venemaa võidu kindlustas Aleksnadr Radulovi teisel kolmandikul visatud värav.

Ilja Brõzgalov tegi Venemaa väravas 37 tõrjet. Omamoodi kangelane oli ka Ilja Kovaltšuk, kes ei visanud küll  finaalis väravat, ent viibis jääl koguni 30 minutit!

Kovaltšuk valiti ühtlasi MMi parimaks mängijaks.

Venemaa valis finaaliks kaitsest lähtuva taktika. Kanada viibis küll palju aega venelaste tsoonis ning tekitas ohtralt võimalusi, ent Venemaa kaitse pidas survele vastu.

Üllatavalt nähtamatud olid Kanda koondise eeldatavad liidrid Derek Roy, Dany Heatley ja Marty St. Louis.

Mängu käik:

Kolmas kolmandik:

Kohtumine on lõppenud

27 sekundit lõpuni. Kanada kasutab mõtmeisaega.

59.00 Kanada asendab väravavahi kuuneda mängijaga.

Kaks ja pool minutit lõpuni. Kanada surub, aga Venemaa kaitse püsib kindlana.

Venemaa ei suutnud ülekaalu realiseerida.

52.51 Venemaa teenib arvulise ülekaalu.

52.00 Kanada on teinud juba 35 pealeviset, Venemaa on tulistanud värava postide vahele 15 korda.

48.00 Venemaa värava ees on mitu teravat olukorda, ent tulemus ei muutu.

Mängupilt pole muutunud. Kanada ründab rohkem, ent väravani pole jõutud.

Algas kolmas kolmandik.

Teine kolmandik:

Teine kolmandik on lõppenud. Venemaa juhib 2:1.

Venemaa väravavaht Ilja Brõzgalov on teinud 26 tõrjet, Dwayne Roloson on vastanud 11 tõrjega.

Kanada ei suuda arvulist ülekaalu realiseerida.

34.49 Kanada teenib arvulise ülekaalu.

34.30 Aleksandr Radulov viib Venemaa 2:1 juhtima!

Radulov saab ründetsooni joonel litri, mängib üle Kanada kaitsja ning nutika pausi abil ka väravavahi ja saadab litri võrku.

Kanada on teinud praktiliselt poole rohkem pealeviskeid. Venemaa mäng püsib kahes ründekolmikus jääl viibiva Ilja Kovaltšuki õlul, ent kaaslased pole suutnud ta teravusest tekkinud olukordi kasutada.

31.00 Seis püsib muutumatuna.

26.00 Käib võrdne, võimalusterohke mäng.

Venemaa on mitu head võimalust järjest, ent väravat ei sünni.

Algas teine kolmandik.

Esimene kolmandik:

Esimene kolmandik on lõppenud. Seis on viigis 1:1. Kanada tegi esimese 20 minutga 11 pealeviset, Venemaa vastas kaheksa üritusega.

Kanada ei suutnud ülekaalu realiseerida.

13.25 Kanada teenib arvulise ülekaalu.

12.57 Venemaa viigistab Oleg Saprõkini väravast 1:1. Venemaa koondise keskründaja suunab väravasse kaugelt visatud litri.

12.46 Venemaa teenib juba teise arvulise ülekaalu.

5.37 Jason Spezza viib Kanada 1:0 juhtima.

Venemaa lõi paar tervat olukorda, ent arvulist ülekaalu ei suudetud realiseerida.

3.20 Venemaa teenib arvulise ülekaalu

Venemaa väravat kaitseb Ilja Brõzgalov ning Kanada puurisuul seisab Dwayne Roloson.

Samas meeskonnad olid finaalis vastakuti ka mullu - toona väljus tänu Ilja Kovaltšuki lisaajal löödud väravale võiduga Venemaa.