Võru naiskond viigistas poolfinaalseeria, Metall liigub finaali kursil

Famila/Võru võrkpallinaiskonna mängijad.
Famila/Võru võrkpallinaiskonna mängijad. Foto: SCANPIX

Laupäeval toimusid kordusmängud kolme võiduni peetavates naiste võrkpallimeistrivõistluste poolfinaalpaarides, kui Famila/Võru VK viigistas 3:1 (22, 15, -23, 22) võiduga Tartu Ülikool/Eedeni üle seeria 1:1-le ning Viljandi Metall jõudis 3:1 (16, -21, 22, 21) võiduga TTÜ üle finaalist ühe võidu kaugusele.

Kolmapäeval 2:0 eduseisust kaotusega leppinud Võru naiskond asus ka täna geimidega 2:0 (25:22 ja 25:15) mängu juhtima, kuid tartlannad suutsid tasavägise kolmanda geimi (25:23) enda kasuks kallutada ning kaotusseisu 1:2-le vähendada. Avamängu stsenaarium siiski ei kordunud ja Võru saavutas neljanda geimi 25:22 paremusega olulise võidupunkti. Seega on selge, et kahe võrdse naiskonna poolfinaalseeria kolme mänguga ei lõpe, vahendab volley.ee.

Taaskord säras Võru naiskonna nurgaründaja Margot Pähn, kes kogus 22 punkti (kasutegur +15). Anett Hollas lisas võitjatele 15 ja Kristiina Raap 13 punkti. Elis Tenis tõi Eedenile 17 punkti. Statistikas võistkondadel märkimisväärseid erinevusi ei tekkinud (Võru poolt vaadatuna): rünnakuprotsent 36-33, vastuvõtt 86%-78%, blokipunktid 7-7 ja serviässad 5-5.

Poolfinaalseeria avamängus 3:0 võidu noppinud Metall loovutas teises kohtumises TTÜ-le geimi, kuid 3:1 võit oli piisav 2:0 üldedu saavutamiseks. Merilin Salben ja Mari-Liis Graumann tõid Viljandi esindusele vastavalt 17 ja 13 punkti, Dorit Heinastu kogus TTÜ parimana 17 punkti. Seeriate kolmandad vaatused toimuvad pühapäeval. 5.-6. koha eest heitlevad TLÜ ja Noortekoondis peavad kahe võiduni mängitava seeria avakohtumise 28. märtsil.