Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Veerpalu juhtumi otsus annab lootust ka Lallukkale

Juha Lallukka FOTO: Nordic Focus

Täna tühistas Rahvusvaheline Spordiarbitraaž (CAS) Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) dopingupaneeli poolt Eesti suusatajale Andrus Veerpalule kasvuhormooni tarvitamise eest määratud kolmeaastase võistluskeelu.

Seoses sellega loodavad soomlased, et 2011. aastal kasvuhormooni kasutamise osas positiivse dopinguproovi andnud suusataja Juha Lallukka pääseb samuti dopingukaristusest.

«See on meie jaoks märgilise tähendusega,» kommenteeris Lallukka kaitsja Hannu Kalkas ajalehele Iltalehti. «Veerpalu juhtum annab alust arvata, et ka meil on lootust positiivseks otsuseks.»

Lallukka osas langetab lõpliku otsuse Soome Antidopinguagentuur.

CASi arbitraatorid leidsid Veerpalu juhtumis, et FIS näitas endale sobival moel, et test on usaldusväärne, kuna põhineb teaduslikult õigetel oletustel ja meetoditel. Kuid FIS ei suutnud tõestada, et piirväärtuste standardid on sellised, et testi valepositiivsed tulemused oleksid välistatud. Kokkuvõttes leidis CASi paneel, et kuigi mitmed faktorid viitavad sellele, et Veerpalu tõepoolest tarvitas välistekkelist kasvuhormooni, kuid kuna leiti, et WADA testi puhul on piirväärtusi käsitletud valesti ning esines protseduurilisi vigu, otsustasid nad FISi määratud karistuse tühistada.

Tagasi üles
Back