Anderson ja Dunav said Bulgaaria liiga veerandfinaalis suure võidu

Mariel Gregor
Merike Anderson (valges).
Merike Anderson (valges). Foto: Mati Hiis / Õhtuleht

Eesti naiste korvpallikoondise liider Merike Anderson ja tema koduklubi Dunav 8806 alistasid Bulgaaria meistriliiga veerandfinaali esimeses mängus 88:52 Rilski Sportisti naiskonna.

24 minutit mänginud Anderson viskas 15 punkti, sai kätte 5 lauapalli ning andis 6 korvisöötu. Naiskonna edukaim oli 21 punktiga Kristina Santigo. Rilskile tõi Veronika Dzhikova 14 punkti. Teine mäng peetakse 4. aprillil.

Samas liigas mängiva Viive-Kai Rebase tööandja Neftochimik pääses otse poolfinaali.

Soome meistriliigas jõudis Rosemary Ritsi koduklubi Tapiolan Honka poolfinaali, kui veerandfinaali otsustavas mängus alistati 88:85 Torpan Pojat naiskond. Rits sai mänguaega 18 minutit ja kogus 10 punkti ning 4 lauapalli, võitjate resultatiivseim oli 26 silmaga Jordan Murphree. Kaotajate kasuks viskas Niina Laaksonen 25 punkti.

Poolfinaalis minnakse vastamisi Lappeenranta Catziga ja kolme võiduni peetav seeria algab reedel.